Regióny Bratislava Top

Nešťastný príbeh PODIVNEJ pani v župane! Chceli ju ZMLÁTIŤ: O čo prosí jej rodina?

Ilustračná foto. Zdroj: zregionu.sk

BRATISLAVA – Už niekoľko týždňov sa obyvatelia mestskej časti Bratislavy Dúbravka nervózne obracajú ponad plece. Na uliciach ich totiž obťažuje podivná žena v župane. Žobre od nich peniaze, pokrikuje nezmyselné slová a po novom začala otravovať aj mladistvých. Preto už musela zakročiť mestská časť.

 

Známa ikona bratislavských ulíc, nazývaná aj ako „žena v župane“, prekročila všetky hranice. Už dlhšiu dobu znepríjemňuje Dúbravčanom život svojim prenasledovaním a žobraním. Od ľudí žiada jedlo z donáškovej služby, peniaze či cigarety. Najnovšie začala pýtať drobné už aj od vystrašených 13-ročných detí. Mestská časť o nej vedela už dlhšie, no mala zviazané ruky. Nikto z obyvateľov totiž nepodal oficiálny podnet. Všetko sa však zmenilo minulý týždeň.

„O žene mestská časť vedela len z médií a príspevkov obyvateľov na sociálnej sieti. Oficiálny podnet prišiel až minulý týždeň. Vďaka nemu Oddelenie sociálnych vecí a zdravotníctva získalo meno a adresu, bolo na šetrení, predvolali obyvateľku, rodinu, s ktorou komunikovali,“ informuje mestská časť Dúbravka na sociálnej sieti.

Nejde o sociálny prípad

Ako ďalej píšu, pani nehladuje ani netrpí hmotnou núdzou. Jej rodina dokonca prosí, aby žene Dúbravčania nekupovali žiadne jedlo.

„Vieme, že to nie je jednoduché a ani príjemné, prosíme však o trpezlivosť, veríme, že sa situáciu v spolupráci s kompetentnými v blízkom čase podarí vyriešiť,“ dodávajú na sociálnej sieti.

Pod príspevkom sa okamžite spustila búrlivá diskusia. Mnohí komentujúci si myslia, že mestská polícia mala tento sociálny prípad riešiť už dávno. Pani totiž prenasleduje a obťažuje ľudí už dlhú dobu.

„No, sledujem túto tému dlho. A som rozčarovaný, ako sa to “rieši”. Mestská polícia má rétoriku, že s tým nič nemôžu, štátna zasa, že nejde o trestný čin. To, že je niekto “čudný” nie je dôvod na nejaké riešenie. Problém je inde,“ píše rozhorčene jeden z komentujúcich.

O tom, ako žena terorizuje Dúbravčanov, čítajte na druhej strane!