Regióny Bratislava Pezinok

Netreba brať úplatky. Doplatila na to aj novozámocká lekárka

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

PEZINOK – Lekárku nemocnice v Nových Zámkoch Zuzanu Décsiovú za prijímanie úplatku odsúdil v utorok Špecializovaný trestný súd v Pezinku na dvojročný podmienečný trest odňatia slobody.

 

“Sudkyňa ŠTS na dnešnom verejnom zasadnutí schválila dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a obvinenou Z.D. Sudkyňa uznala obvinenú za vinnú z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku a uložila jej trest odňatia slobody vo výmere dva roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu vo výmere dva roky,” objasnila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Ako dodala hovorkyňa, sudkyňa lekárke uložila zároveň peňažný trest vo výške 1500 eur, ako aj trest zákazu činnosti vykonávať povolanie lekára na dobu dvoch rokov. Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa proti nemu odvolať.

Lekárku zadržala Národná kriminálna agentúra počas akcie Dáma v novembri 2019. Zadržali ju priamo pri preberaní úplatku. Úplatky mala prevziať aj v minimálne piatich ďalších prípadoch, a to od septembra 2019. Prípady boli zadokumentované v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.