Regióny Bratislava

Nevideli ste tohto ZLODEJA? Spôsobil škodu za takmer 9-tisíc eur!

ZDROJ: KR PZ BA

BRATISLAVA – Polícia obvinila 25-ročného Richarda V., ktorý spôsobil škodu vo výške viac ako 8600 eur. Z komplexu rodinných domov na Bellovej ulici v Bratislave v utorok (25. 7.) ráno odcudzil tenisky, kabelku s dokladmi i kľúčmi. Viackrát použil aj ukradnuté platobné karty. Hrozí mu trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

 

Obvinený vošiel cez neuzamknutú vstupnú bránku na oplotený pozemok komplexu rodinných domov. “Z priestoru vonkajšej steny garáže od rodinného domu odcudzil tenisky neznámej značky v hodnote 600 eur a následne zo zaparkovaného vozidla značky Mercedes-Benz bez použitia násilia odcudzil z úložného priestoru kabelku v hodnote 7000 eur s peňaženkou v hodnote 890 eur s obsahom dokladov, platobnej karty a ovládača od garážovej brány, ako aj kľúče od uvedeného vozidla,” priblížila hovorkyňa. Viacnásobné použitie platobných kariet pomohlo policajtom zúžiť okruh jeho pohybu.

Obvinený je pre prečin krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody a za prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku.