Regióny Bratislava

Niektoré bratislavské domácnosti budú dočasne bez teplej vody

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 budú niektoré bratislavské domácnosti vyše týždňa bez teplej vody. Informovala o tom dnes v tlačovej správe hovorkyňa Bratislavskej teplárenskej spoločnosti Jarmila Galandáková. Dodávku teplej vody vo vymedzenej časti Bratislavy prerušia od 30. augusta 6:00 do 9. septembra 18:00.

 

Odstávka teplej vody sa bude týkať ulíc Mierová, Hraničná, Kladnianska, Sinokvetná, Ružomberská, Dunajského predmestia a časti Prievozskej ulice. Bratislavská teplárenská sa vopred ospravedlňuje všetkým odberateľom, ktorých sa prerušenie dodávky teplej vody dotkne, za znížený komfort a prípadné problémy.

“Zhotoviteľ stavby úseku rýchlostnej cesty R7 Bratislava – Ketelec bude na dvoch miestach realizovať prekládku kostrového horúcovodu 2x DN 700, teda hlavného horúcovodného potrubia, z Napájača juh, teda od lokality Slovnaftu a prekládku sekčných uzáverov aj s osadením nových sekčných uzáverov v danej lokalite. Z týchto dôvodov bude prerušená dodávka teplej vody,“ uviedla Galandáková.