Regióny Bratislava

Nielen Bratislavčania sa počas víkendu zabavia na tradičných Dúbravských hodoch. Program je mimoriadne bohatý

V bratislavskej Dúbravke budú od 23. - 25.septembra tradičné hody. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Po dvoch rokoch budú Dúbravské hody opäť v klasickom režime od piatka do nedele. V starej aj novej Dúbravke tak čaká návštevníkov bohatý spoločenský a kultúrny program, pričom organizátori oproti minulosti pripravili aj viaceré novinky a prekvapenia pre všetky vekové kategórie.

 

Hody majú v Dúbravke tradíciu spojenú s vinohradníctvom a dobrým jedlom. Novodobú históriu začali písať po revolúcii v roku 1989. Dúbravskými hodmi si každoročne mestská časť pripomína posvätenie dúbravského farského chrámu, čiže Kostola sv. Kozmu a Damiána. Ako nás informovala Lucia Marcinatová z tlačového referátu mestskej časti Bratislava-Dúbravka v Dúbravke bude zábava pre deti, koncert pre mladých, vážnejšia hudba pre starších, no aj dobroty, remeselné výrobky či šport pre všetkých. „Mestská časť Bratislava-Dúbravka pripravuje hodový víkend, rodinný program pre všetky generácie. V zmysle tradícii pripadol tento rok na septembrový víkend – 23. až 25. september. Hudobný aj sprievodný program bude pestrý. Prebiehať bude tradične na dvoch miestach, komornejší v starej Dúbravke na Žatevnej v blízkosti hasičskej zbrojnice, zvučné mená vystúpia na veľkom pódiu na lúke pri Dome kultúry Dúbravka. Stánky pred kultúrnym domom budú stáť od piatku, dvojdňový kultúrny program odštartuje v sobotu,“ povedala Marcinátová.

 

V bratislavskej Dúbravke budú od 23.-25.septembra tradičné hody s bohatým programom. ZDROJ: fb Dúbravka

Okrem hlavného programu je súčasťou Dúbravských hodov aj viacero sprievodných podujatí. „Obrazne tak môžeme povedať, že sa bude „hodovať“ v parku, na lúke, ihrisku či kotolni i vo vláčiku. Do programu sa vrátila aj obľúbená súťaž vo varení guláša a po druhý rok odštartuje aj novinka Cez hody na schody. Bežecká súťaž do schodov pri Iuvente rozšírená tento rok o súboj sídlisk,“ dodala Marcinátová.

V Dúbravke budú platiť mimoriadne dopravné obmedzenia, viaceré ulice uzatvoria a parkovanie bude možné na vyhradených priestoroch. Posilnená bude aj MHD do a z Dúbravky. „Pre organizáciu a priebeh Dúbravských hodov a Hodového sprievodu bude uzavretá Trhová ulica od piatku do nedele a Žatevná ulica v sobotu a nedeľu (24. a 25. september). V súvislosti so Žatevnou ulicou bude odklonená tieto dva dni aj MHD, konkrétne autobusy 83, 123, 26, 27 a N34 MHD nebude mať obmedzenú kapacitu, len príde k úprave trasy spomínaných autobusov počas víkendu. Budú presmerované, respektíve sa budú otáčať pred ulicou Štepná. Dočasné dopravné značenie „Zákaz zastavenia“ na Žatevnej bude osadené už v priebehu piatich dní, čiže v dostatočnom predstihu.  Všetko bude riadne označené dočasným dopravným značením,“ skonštatovala Marcinátová.