Regióny Bratislava Top

Nočná mora cestujúcich. Odstránenie nehody bude trvať hodiny

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Železničnú dopravu ochromila ďalšia nepríjemnosť. Vykoľajenie nákladného vlaku na trati Košice – Žilina spôsobilo hodinové prestoje viac ako desiatke osobných vlakov či rýchlikov. Železničná spoločnosť Slovensko dokonca úplne prerušila dopravu a to v úseku Poprad – Tatry – Liptovský Mikuláš na približne šesť hodín. Cestujúci sú nútení prestupovať na náhradnú autobusovú dopravu.

 

 

Desiatky minút si počkajú cestujúci, ktorí sa aktuálne presúvajú z Košíc do Žiliny. V železničnej stanici Štrba sa totiž vykoľajil rušeň nákladného vlaku cudzieho prepravcu. Táto nehoda však spôsobila 60 až 80 minútové meškanie iných vlakov, ktoré patria pod národného dopravcu, Železničnú spoločnosť Slovensko.

Meškanie sa dotkne celkom dvanástich vlakov, medzi ktorými sú osobné vlaky či rýchliky. ,,Aktuálne ide o Rýchlik 603, Rýchlik 606, Rýchlik 608, Rýchlik 605, Rýchlik 610, Rýchlik 607, Regionálny expres 1751, Osobný vlak 7847, Osobný vlak 3446, Osobný vlak 3424 a SuperCity 240/241,” upozorňuje Železničná spoločnosť Slovensko. V tejto chvíli je pre cestujúcich v úseku Východná – Svit zabezpečená náhradná autobusová doprava. ,,Osobné vlaky sú nahradené v úseku Poprad-Tatry – Východná a späť. Vlaky SC 241/240 Pendolino Košičan sú v úseku Košice – Liptovský Mikuláš odrieknuté,” doplnili železnice.