Regióny Bratislava

Nočná naháňačka na Záhorí. Vodič napokon policajtom neušiel

Nočná naháňačka sa skončila v poli. ZDROJ: FB/Polícia Bratislavský kraj

MALACKY – Hliadka policajtov Obvodného oddelenia PZ v Malackách spozorovala krátko pred 01.00 h v pondelok (11.12.2023) počas hliadkovania v obci Závod motorové vozidlo zn. Volkswagen Golf. Vodič na seba upútal pozornosť hliadky spáchaním dopravné priestupku a preto ho hliadka chcela zastaviť. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

 

“Vodič na znamenia hliadky nereagoval, prudko zrýchlil a z miesta unikal vysokou rýchlosťou v smere na obec Tomky. V obci mu namerali približne 120 km/h a mimo obce takmer 160 km/h,” spresňuje.

Riskantnou a agresívnou jazdou ohrozoval nielen iných vodičov, ale aj chodcov a ďalej unikal cez obce Borský sv. Jur, Sekule, Moravský sv. Ján, Veľké Leváre, Malé Leváre, Gajary, pričom za obcou Gajary nezvládol riadenie a zišiel mimo vozovky do poľa, kde vozidlo zostalo stáť.

Policajti vodičovi nasadili putá a pri lustrácii zistili, že vodič viedol vozidlo napriek súdom uloženému zákazu viesť motorové vozidlá.

“Zároveň policajti zo správania vodiča nadobudli podozrenie, že je pod vplyvom omamných a psychotropných látok, no vodič vyšetrenie v zdravotníckom zariadení na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok v organizme odmietol,” dodáva hovorca.

Po vykonaní potrebných úkonov bolo zo strany povereného príslušníka Okresného riaditeľstva PZ v Malackách 40-ročnému Petrovi L. z okresu Malacky vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Muž bol umiestnený v cele policajného zaistenia a vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní.