Regióny Bratislava

Nová svetelná križovatka v Bratislave zníži riziko nehôd

Na jednej križovatke nefungujú semafory.
Ilustračbné. Na jednej križovatke nefungujú semafory. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

BRATISLAVA – Nová svetelná križovatka v Šenkviciach (okres Pezinok) je v poradí druhým “smart semaforom” v Bratislavskom kraji, ktorý okrem riadenia jednotlivých smerov podľa intenzity dopravy pomáha integrovanou meteostanicou zabezpečiť operatívnejší výkon zimnej údržby. Predstavitelia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) zdôrazňujú, že hlavný význam novej križovatky tkvie vo zvýšení bezpečnosti premávky pre motoristov i chodcov.

 

“Križovatka bola známa svojou nehodovosťou z dôvodu rozdielnych výškových rozdielov jednotlivých vetiev, teda križujúcich sa ciest. Preto bola stavebne prebudovaná a doplnená o riadenie cestnou dopravnou signalizáciou,” priblížil v tejto súvislosti predseda BSK Juraj Droba. Pripomenul, že semafor v križovatke ciest III. triedy v smere na Slovenský Grob umožňuje aj bezpečnejší prechod pre peších.

Dopravná signalizácia v Šenkviciach je druhou svojho druhu vybudovanou Správou ciest BSK (SCBSK). Prvá bola do užívania spustená počas marca v nehodovej lokalite na križovatke ciest II/502 a III/1083 v intraviláne mesta Pezinok v smere na Slovenský Grob.