Regióny Bratislava Trenčín Top

Nové DETAILY o postrelenej MIŠKE: Prehovoril jej OTEC! Z jeho slov mrazí

ZDROJ: TASR/Michal Svítok, Facebook

BRATISLAVA – Na začiatku mesiaca otriasla Slovenskom mrazivá udalosť. Na Akadémii PZ v Bratislave inštruktor Vladimír postrelil len 20-ročnú kadetku Miška. Tá si po incidente necítila nohy a ťažko sa jej dýchalo, preto bola hneď prevezená na Kramáre. Ešte stále sa nachádza v nemocnici. 

 

Miškin otec Igor prehovoril pre denník Nový Čas, pričom priblížil desivé chvíle toho, ako sa o celej udalosti dozvedel. Miška už mesiac leží v nemocnici, pričom má za sebou viacero náročnejších operácií. Aj keď má pred sebou ešte dlhú cestu, jej otec sa snaží myslieť pozitívne, zatiaľ čo jej mama to nesie veľmi ťažko.

O tragédii sa nedozvedel medzi prvými

V deň, kedy Mišku postrelili, jej otec prišiel z roboty a išiel do záhrady, kde bol zhruba do šiestej večer. Zavolal mu syn s tým, či vie, čo sa stalo v Bratislave, pretože postrelená prváčka má iniciály M. H., čo presne sedelo na jeho dcéru. Najskôr tomu nechápal, pretože Miška vraj mala byť na tréningu na futbale. O incidente sa dozvedel neskôr ako médiá.

Policajná akadémia Policajného zboru. Zdroj: TASR/Michal Svítok

“Keď som počul iniciály, chcel som volať na Kramáre, ale to už syn volal naspäť, že je to ona. Volal som žene, ktorá pol roka maródovala a prvýkrát mala poobednú službu. Bola tam len pol zmeny a skoro dostala porážku,” prezradil Igor Novému Času.

Hneď sadol do auta a vybral sa do Bratislavy za dcérou. Okolo 8. hodiny večer mu volala suseda s tým, že k nim domov prišli policajti, aby im túto hroznú správu oznámili. “Nechcem sa zastávať rektorky Kurilovskej, ale tá povedala, že oni chceli volať hneď, lebo Miška ešte bola pri vedomí. Otvorila im telefón, ale vyšetrovateľ povedal, že oni nám zavolajú,” nechápe Miškin otec, ako im to mohli oznámiť až po toľkých hodinách od postrelenia.