Regióny Bratislava

Obeťou falošnej lekárky sa stala ďalšia seniorka. Dala jej stovky eur

Seniorka naletela falošnej lekárke. Dala jej stovky eur. ZDROJ: FB/Polícia Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Obeťou podvodu sa stala ďalšia seniorka v Bratislave, ktorá ešte začiatkom októbra naletela falošnej lekárke a neznámemu mužovi odovzdala 900 eur. Polícia po mužovi pátra, obracia sa preto na verejnosť. Video zverejnila na sociálnej sieti. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.  

 

Poškodenú seniorku najprv telefonicky cez pevnú linku kontaktovala “lekárka”. Oznámila jej, že jej dcéra mala dopravnú nehodu, pri ktorej poškodila auto, v ktorom sa nachádzal aj trojročný chlapec. “Ako odškodnenie za neuverejnenie informácií v novinách však požadujú vyplatiť sumu vo výške 9000 eur,” priblížila Šimková.

Falošná lekárka ju navigovala, ako má v tichosti odovzdať peniaze. Sumu, ktorú mala seniorka v hotovosti doma, konkrétne 900 eur, vložila do obálky. Peniaze mala odovzdať inej žene. Pri vchodových dverách však seniorku už čakal muž, ktorému peniaze aj tak dala. Po telefonáte s vnukom zistila, že sa stala obeťou podvodu.

Polícia v tejto súvislosti žiada obyvateľov, ktorí majú akékoľvek informácie k totožnosti muža na videu, o jeho súčasnom pohybu alebo pobyte, aby ju kontaktovali. Urobiť tak môžu na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne formou súkromnej správy na profile polície na sociálnej sieti.