Regióny Bratislava

 Obmedzenia na Jantárovej ceste v Bratislave potrvajú do konca januára 

Obmedzenia na Jantárovej ceste v súvislosti s výstavbou električkovej trate potrvajú až do konca januára. Ilustračná fotografia. ZDROJ: imhd.sk

BRATISLAVA – Dopravné obmedzenia na Jantárovej ceste v bratislavskej Petržalke, ktoré súvisia s výstavbou druhej etapy električkovej trate, spojenou s budovaním nových komunikácií a križovatiek, majú trvať do konca januára 2024. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava na svojom webe. Zmeny v doprave, ktoré začali platiť od augusta, mali pôvodne trvať do konca novembra.

 

“Pre stavebné práce na Jantárovej ceste v súvislosti so stavbou električkovej trate do Janíkovho dvora až do 31. januára 2024 pretrvávajú dočasné zmeny trás vybraných autobusových liniek,” konštatuje mestský dopravca.

Obmedzenia sa týkajú aj viacerých liniek mestskej hromadnej dopravy, ktoré tak v istom úseku premávajú po obchádzkovej trase. Premávajú po dočasne vybudovanej ceste, niektoré zastávky “v riadnej polohe” tak nie sú spojmi obsluhované. Obmedzenia sa týkajú autobusových liniek 59, 92, 95, 98, 99, 192, N95 a N99, ale tiež výjazdových, respektíve dojazdových spojov 68, 83, 93 a 94. Bližšie informácie o dopravných obmedzeniach vrátane obchádzkových trás sú zverejnené na webe Dopravného podniku Bratislava.