Senec Regióny Bratislava Top

OBROVSKÁ STRATA dcérky pred VIANOCAMI! Matka prosila o POMOC, o pár hodín na to Monika ZOMRELA: Desivá realita na Slovensku

Ilustračné foto. Zdroj: zoznam.sk

SENEC – Strašnú tragédiu zažíva rodina v obci Senec. Terezkina dcéra Monika ochorela na závažné ochorenie. Monika sa od lekárov dozvedela zdrvujúcu diagnózu. Dostala rakovinu mozgu. Len pár hodín pred dcérinou smrťou prosila matka o pomoc. 

Monika vo svojich 41 rokoch mala za sebou už tri náročné operácie mozgu. Jej stav bol veľmi vážny a sama nemohla ani chodiť. Dobrí ľudia jej preto na presuny do nemocnice darovali vozík, ktorý si rodina nemohla dovoliť zakúpiť.

Začiatkom novembra už Monika chodila na onkológiu do Bratislavy. Hoci rodina býva na prvom poschodí, preniesť Moniku po schodoch bolo pre matku s jej synom veľmi náročné. Spoločnými silami ju boli schopní preniesť dole po schodoch, ale vyjsť hore bolo náročné. Matka preto prosila o koľajnice, ktoré by im tieto presuny uľahčili. “Môžete u obvodnej vybaviť aj papiere na sanitku a zavolať na dispečing, že potrebujete ísť k tomu a k tomu lekárovi. Oni vám ju pošlú,” poradil jej Rastislav.

Terézia mala problém vybaviť pre dcéru aj neurologičku, ktorá by dcére predpisovala lieky a plienky. Najbližší termín dostali až v januári 2024, čo bolo vzhľadom na dcérin zdravotný stav veľmi neskoro.

Monika chorobe napokon podľahla

V piatok 08. decembra 2023 matka Terézia opäť prosila o pomoc. Dcérin stav sa totiž začal rapídne zhoršovať. “Dobrý deň prajem každému, veľmi pekne chcem poprosiť o pomoc pre moju dcérku Moniku. Jej stav sa zhoršil a veľmi by sme potrebovali, keby mal niekto doma na požičanie polohovateľnú posteľ, aby mohla pohodlnejšie ležať. Za každú pomoc ďakujem,” píše prosebne matka.

O pár hodín na to matka zverejnila správu, že Monika už pomoc nepotrebuje. Choroba ju porazila len pár dní pred vianočnými sviatkami. “Dobrý večer, chcem sa každému dobrému človekovi poďakovať za pomoc, o ktorú som prosila. Moja dcérka nás včera večer opustila. Veľmi chcela žiť a bojovať ďalej, ale choroba, ktorú mala, bola veľmi agresívna. Ostali po nej tri malé deti, ktoré ju potrebujú. Bola silná bojovníčka až do poslednej chvíle,” napísal so smútkom v srdci vďačná Terézia.

Posledná rozlúčka s Monikou, na ktorej jej dajú všetci jej blízky navždy zbohom, sa uskutoční v stredu 13. decembra 2023.