Krimi Malacky Regióny Bratislava Top

AKTUÁLNE OBROVSKÁ TRAGÉDIA Muž zomrel pod kolesami VLAKU kúsok od domu! Čo sa stalo? Mrazivé SVEDECTVO

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/AP, regiony.sk

VEĽKÉ LEVÁRE – Hrozná tragédia sa stala na železnici vo Veľkých Levároch v okrese Malacky. Muž vošiel priamo pod kolesá nákladnému vlaku. Rušňovodič už zrážke nedokázal zabrániť. Na mieste zasahoval aj vrtuľník, muža sa už ale nepodarilo zachrániť. 

V stredu (10.4.) krátko pred 16-tou hodinou popoludní mal podľa informácií portálu noviny.sk 63-ročný muž prechádzať po ceste medzi traťami na druhý koniec, kde býval v jednom z rodinných domov. Podľa svedkov si zrejme nevšimol a ani nepočul prichádzajúci nákladný vlak a rovno vošiel pod jeho kolesá.

Mužovi sa už nedalo pomôcť

Rušňovodič zatiahol rýchlobrzdu, no zrážke už nedokázal zabrániť a niekoľko tonový kolos zastavil až po pár metroch. Mužovi prišiel na pomoc železničný personál, ktorý zavolal záchrannú službu. Na miesto priletel aj záchranný vrtuľník, no napriek snahe konštatovali smrť.

“Zranenia 63-ročného muža boli po kolízii s vlakom tak rozsiahle, že žiaľ ani privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť a na mieste im podľahol. Záchranársky vrtuľník sa vrátil na svoju základňu bez pacienta,” vypovedala Zuzana Hopjaková, hovorkyňa Záchrannej zdravotnej služby.

Vlaková doprava v úseku nebola prerušená, platili len rýchlostné obmedzenia. Okolnosti tragédie preveruje polícia.