Malacky Regióny Bratislava Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA na pretekoch: Športovec Zdeno UMIERAL, ostatní ho najprv iba OBCHÁDZALI! Mrazivé SVEDECTVO: Napokon zomrel

Zdroj: Facebook

MALACKY – Náročné prekážkové preteky Spartan Race na Záhorí poznačil tragický incident. Posádka záchranárskeho vrtuľníka bola včera vyslaná do vojenského obvodu v Malackách na pomoc pretekárovi, ktorý počas pretekov náhle odpadol a ostal ležať v bezvedomí. Žiaľ, Zdeno (†47) napokon svoj boj o život prehral.

Prítomní svedkovia, bežci, medzi ktorými bola aj lekárka, zahájili laickú resuscitáciu, v ktorej následne pokračoval prítomný záchranársky tím. Podľa jednej zo súťažiacich, ktorá muža ratovala ako prvá, si ho ale ostatní v prvých momentoch nevšímali. “Ľudia okolo neho prechádzali, lebo si mysleli, že spí pri prekážke. Mne to nedalo, prídem, oslovujem, nič, počujem chrčanie. Nevedela som nahmatať tep a zrazu zistím, že dýchanie je slabé,” opísala udalosť na sociálnej sieti s tým, že pred ňou boli viacerí, ktorí sa len naňho pozreli alebo si ho ani nevšimli a bežali ďalej.

Jej slová potvrdil Miro. “Bol som asi hneď pred vami s kŕčom v nohe. Klobúk dole pre vami, ako ste hneď k pánovi vyštartovali,” zareagoval na sociálnej sieti.

Zdroj: FB/Jozef D.

Vrtuľník ho prevážal v kritickom stave

Následne bola ihneď privolaná záchranná služba, na pomoc prileteli leteckí záchranári. Lekár sa okamžite pridal k resuscitácii aj pomocou použitia automatického resuscitačného prístroja. Nakoľko došlo u pacienta k opakovanému obnoveniu a následne zlyhaniu obehu, lekár leteckých záchranárov konzultoval jeho okamžitý prevoz do potrebného Kardiocentra. Za kontinuálnej resuscitácie bol na umelej pľúcnej ventilácii v kritickom stave transportovaný priamo do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave za účelom ďalšej diagnostiky a liečby,” priblížila Air – Transport Europe, letecká záchranná služba.

Zdroj: FB/Air – Transport Europe, letecká záchranná služba

Zachrániť ho už nedokázali

Z nemocnici napokon prišla tá najsmutnejšia správa. “Žiaľ, náš dobrý kamarát nás navždy opustil. Ďakujeme všetkým, ktorí sa snažili jeho život zachrániť,” oznámili na sociálnej sieti jeho priatelia. Ako zachytili na fotografii, Zdeno sa ešte chvíľu predtým vysmiaty tešil z pretekov.

Správa zarmútila jeho rodinu, kamarátov aj pretekárku, ktorá mu ako prvá poskytovala prvú pomoc. “Prosím ešte raz všetkých spartanov, aby si všímali aj okolie a nie len hodinky na ruke, lebo čas je nič oproti ľudskému životu. Život je vzácnejší ako výsledok a poradie na listine,” apeluje na ľudí po tom, čo sa dozvedela, že muž, žiaľ, v nemocnici zomrel.

Úprimnú sústrasť vyjadril aj usporiadateľ pretekov. “Ako nám aj jeho rodina potvrdila, pretekár bol jedným z nás, bol súčasťou spartan komunity, bojovník, milujúci výzvy, pretekal s nami už niekoľko rokov. Uctite si spolu s nami jeho pamiatku,” uviedol na sociálnej sieti tím Spartan Race Slovakia.

V posledných dňoch ide už o druhú obdobnú tragédiu športovca na Slovensku:


Počas zápasu skolabovala len 17-ročná hráčka Lili a ZOMRELA! Zo slov jej tímu trhá srdce