Regióny Bratislava Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA po svadbe: ANDREA už ďalší úspech s dcérou NEOSLÁVI: O jej život bojovalo celé mesto

Andrea (†48) s dcérou a manželom. Zdroj: FB/Air Air - Transport Europe

MODRA – Zrážka áut medzi obcami Častá a Dubová si vyžiadala zásah leteckých záchranárov. Najťažšie zranenú Andreu (†48) vrtuľníkom prevážali do nemocnice v kritickom stave. Hoci o jej život bojovali aj blízki, kolegovia a športoví priatelia, ktorí jej darovali krv, po niekoľkých dňoch prišla z nemocnice tragická správa. Andrea sa už domov nikdy nevráti k manželovi a dcére, s ktorou len nedávno oslavovala zisk medaily na majstrovstvách Slovenska. 

 

Andrea sa ešte cez víkend pred nehodou zabávala na svadbe. Osudnou sa jej stala jazda autom minulý pondelok. Ihneď po tom došlo k čelnej zrážke dvoch áut medzi obcami Častá a Dubová v okrese Pezinok, na miesto vyrazili všetky záchranné zložky. Polícia cestu uzavrela a na miesto bol privolaný aj záchranársky vrtuľník. “Išlo o zrážku dvoch osobných motorových vozidiel, v ktorých sa viezli tri osoby. Po pristátí záchranárskeho vrtuľníka v blízkosti nehody si posádka leteckých záchranárov prevzala do svojej starostlivosti najťažšie zranenú, 48-ročnú vodičku, ktorá utrpela vážne poranenia viacerých častí tela,” priblížili leteckí záchranári.

Pomáhalo celé mesto

Život ženy visel na vlásku. “Záchranári jej na mieste poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie, zabezpečili základné životné funkcie a po preložení na palubu bola v umelom spánku v kritickom stave letecky prevezená do Univerzitnej nemocnice Bratislava v Ružinove,” dodala letecká záchranná služba.

Pomôcť vyhrať najťažší boj sa jej snažila rodina aj známi. “Chceme vás poprosiť o darovanie krvi pre Andreu, ktorá bola účasťou vážnej autonehody. Bude potrebovať veľa krvi,” vyzývali na sociálnej sieti blízki, kolegovia z hotela, dokonca aj mesto Modra, kde žila.

Smútok v športovom klube

Po niekoľkých dňoch, žiaľ, zraneniam v nemocnici podľahla. Veľký žiaľ zasiahol aj Športový klub Florbal Modra, s ktorým bola úzko spätá. “Navždy nás opustila naša kamarátka, mamina našej hráčky Nikol, naša hráčka, proste jedna z našej florbalovej rodiny, Andrea, ktorá napokon podľahla ťažkým zraneniam. Držíme s rodinou a budeme pri nich stáť v tejto ťažkej chvíli,” napísal klub na sociálnej sieti.

Andrea sa len nedávno tešila zo športového úspechu dcéry, keď v rukách držala bronzovú medailu a pohár. Spolu s florbalovým tímom uspeli na Majstrovstvách SR Junioriek. Žiaľ, ďalšie radostné chvíle už spolu nezažijú. Rodinu čaká posledná rozlúčka s milovanou mamou, manželkou, dcérou a vnučkou.