Regióny Bratislava Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA v rodine špeciálneho prokurátora. Zomrel otec Daniela Lipšica

Špeciálny prokurátor so svojím otcom. Zdroj: FB

BRATISLAVA – Veľký smútok zasiahol rodinu špeciálneho  prokurátora Daniela Lipšica (48).  Práve na Veľkonočný pondelok zomrel jeho otec, lekár, ktorý mu bol celoživotným vzorom. Špeciálny prokurátor vyjadril svoj žiaľ nad smrťou milovaného otca v niekoľkých riadkoch, ktorými opísal svoju neskutočnú hrdosť, ktorú cíti k obom svojim rodičom. 

 

Zatiaľ čo si väčšina kresťanov pripomínala oslavou zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, musela veriaca rodina špeciálneho prokurátora čeliť mimoriadnej tragédii. Daniel Lipšic sa aj verejne, prostredníctvom statusu na sociálnej sieti rozlúčil so svojím nebohým otcom. “ODPOČÍVAJ V POKOJI OTEC,” píše Daniel Lipšic. Ako zhrnul v nasledujúcich riadkoch, keď pôsobil v politike a neskôr v advokácii často cestoval po celom Slovensku. “Nikdy nezabudnem na stretnutia – celkom náhodné – keď za mnou prišli neznámi ľudia, ktorí mi povedali, že boli pacientmi môjho otca alebo mojej mamy. A môj otec alebo moja mama im, alebo ich blízkym, ako lekári zachránili život. Asi niet väčšej hrdosti na svojich rodičov,” adresuje špeciálny prokurátor s veľkou vďakou a obdivom svojim rodičom.

Daniel Lipšic
Status Daniela Lipšica na sociálnej sieti. Zdroj: FB

Ako sám Lipšic ďalej napísal, jeho otec odišiel v pondelok podvečer. “Výnimočný lekár a spravodlivý muž. Budeš nám veľmi chýbať. Nech Ti náš Pán dá večné odpočinutie,” dodal na záver. Prihodil aj zopár rodinných fotografií.

Galéria
Fotografia rodičov Daniela Lipšica. Zdroj: FB
Špeciálny prokurátor so svojím otcom. Zdroj: FB
Rodina Daniela Lipšica. Zdroj: FB
navigate_before
navigate_next