Obrovský úspech! Univerzita Komenského bola na Medziuniverzitných majstrovstvách sveta najlepšia

BRATISLAVA – Univerzita Komenského (UK) v Bratislave dosiahla prvenstvo na Medziuniverzitných majstrovstvách sveta v Paríži. Začiatkom novembra si 152-členná výprava zo zástupcov z desiatich fakúlt zmerala sily s tímami univerzít z rôznych kútov sveta. Prvýkrát v histórii turnaja ovládlo družstvo UK futbalový turnaj. Strieborné medaily získali volejbalistky a hádzanárky, bronzové medaily futsalistky. Informovala o tom hovorkyňa UK Tatiana Zaťková.

 

„Bolo skvelé sledovať, ako sa medzifakultná výprava dokázala spojiť a vzájomne podporovať, čoho výsledkom je absolútne prvenstvo. Futbalisti odohrali celý turnaj dokonca bez jediného inkasovaného gólu z hry, čo je úžasný výsledok,“ zhodnotil vedúci výpravy Tibor Balga z Fakulty telesnej výchovy a športu UK.

Viacero pódiových umiestnení dosiahli aj mladé talenty z UK v atletike a tenise. O ďalšie cenné kovy sa postarali študenti v bedmintone, stolnom tenise, cheerleadingu i v plávaní. Tieto úspechy znamenali aj najviac bodov v konečnom hodnotení, a teda celkové prvenstvo UK na turnaji. Tohtoročný športový tím UK tak nadviazal na dobré výsledky z predchádzajúcich ročníkov, prvenstvá na WIUC 2018 v Barcelone, 2019 v Pule a 2021 v Ríme či striebro na vlaňajších majstrovstvách v Barcelone.

„Je skvelé mať možnosť zmerať si svoje schopnosti s talentovanými mladými ľuďmi z celého sveta a celkové víťazstvo je čerešničkou na torte. Víťazmi sú totiž všetci, ktorí na sebe tvrdo pracujú a snažia sa neustále zlepšovať,“ zhrnul rektor UK Marek Števček.

Viac o téme: Bratislava, majstrovstvá sveta, prvenstvo, Sport, univerzita, Univerzita Komenského, úspech

Súvisiace články