Regióny Bratislava Senec Top

Obyvatelia Miloslavova ostali v šoku. Vietor si z nich spravil dobrý deň

Zdroj: FB / MILOSLAVOV & ALŽBETIN DVOR

MILOSLAVOV – Silný vietor vie narobiť poriadne problémy. Motoristom znepríjemňuje cestu pre popadané stromy a konáre, ženy si musia schovať svoje neposlušné vlasy a majitelia ľahkých vecí ich musia hľadať po okolí. Posledné dni je totiž počasie v Bratislave a satelitných obciach mimoriadne veterné. Obyvatelia obce Miloslavov museli včera pre vietor zapojiť aj logické myslenie. Na jednej ulici totiž boli dopravné značky, ktoré si navzájom odporovali. 

 

Veterné počasie už skomplikovalo situáciu nejednému Slovákovi. Dôvody sú rôzne. Obyvatelia obce Miloslavov však v stredu museli riešiť doslova logickú hádanku. Na jednej novovybudovanej ulici totiž boli navzájom si odporujúce značky – jedna upozorňovala vodičov na zákaz vjazdu a ďalšie tri upozorňovali na to, aby vodiči dali prednosť v jazde, priechod pre chodcov či vyznačenie hlavnej cesty. Všetky štyri značky boli otočené v jednom smere.

Obyvateľka obce na problém upozornila v skupine na Facebooku venovanej pre obyvateľov samosprávy, pričom to poňala humorne. Situáciu totiž pomenovala ako “večerný kvíz”.

 

Zdroj: FB / MILOSLAVOV & ALŽBETIN DVOR

 

Vysvetlenie celej situácie je však jednoduché. Vietor sa totiž pohral s tromi dopravnými značkami umiestnenými na pouličnom osvetlení a otočil ich tak, že si s ďalšou značkou odporovali. “Vietor. A za ten nápad upevniť tri tabule s veľkou plochou na jednom ramene s pákou na nepomerne užšiu rúru osvetlenia by som udelil Nobelovu cenu za drobnú cestnú infraštruktúru. Krútiaci moment je sviňa,” vysvetľuje jeden z obyvateľov. Ďalšia Miloslavčanka humorne upozornila, že stačí silnejší vietor a značky môžu padnúť na zem, pričom odhadovala, že sa tak stane práve dnes. Iný obyvateľ obce upozornil na to, že cesta je úzka a na fotografii to vyzerá, akoby boli dva chodníky vedľa seba. Väčšie autá by tak mohli mať problém prejsť cez cestu.

Tí, ktorí v okolí novovybudovanej ulice bývajú, vedia, že správna je dopravná značka “zákaz vjazdu”. Ak by však išiel okolo “cudzinec”, zrejme by bol z úkazu mierne zmätený.

Mohlo by vás zaujímať