Regióny Bratislava

Pellegrini to povedal NA ROVINU: Kvôli VALLOVEJ NESCHOPNOSTI stratíme obrovský balík

Matúš Vallo. ZDROJ: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA – Peter Pellegrini si skutočne nebral servítky pred ústa. Skutočne kriticky sa vyjadril k súčasnému primátorovi Bratislavy Matúšovi Vallovi. Podľa neho totiž kvôli súčasnému primátorovi príde Bratislava o 5 miliónov eur, ktoré im pripadli ešte počas vlády Pellegriniho. Zároveň pred blížiacimi sa voľbami vyjadril podporu kandidátovi na post primátora Rudolfovi Kusému.

 

Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini sa poriadne pustil do súčasného primátora Bratislavy Matúša Valla. Podľa jeho totiž ešte za jeho pôsobenia, vláda vyčlenila pre Bratislavu 10 miliónov eur. Polovicu z nich však obyvatelia neuvidia. “Žiaľ, Vallova neschopnosť pripraví mesto o 5 miliónov eur z nich, pretože ich musí vrátiť vláde a rovnako dopadol aj projekt električky v Petržalke,” poznamenal Pellegrini.

Zároveň vyjadril pred nadchádzajúcimi voľbami podporu Rudolfovi Kusému. Ako totiž poznamnenal, “Rudolfa Kusého považujem za skúseného manažéra poznajúceho život Bratislavčanov. Prichádza Čas, kedy sa Bratislava môže stať miesto pre všetkých a nie len pre tých vyvolených, a preto odporúčam voliť Rudolfa Kusého za primátora hlavného mesta. Verím, že uprednostíte zmenu a reálnu prácu ore mesto. Než neschopnosť a babráctvo zabalené do okázalého marketingu, ale bez reálneho výsledku.”

Hlas podporuje aj ďalších kandidátov

Okrem toho strana Hlas-SD podporuje aj Martina Červenku na post župana Trnavského samosprávneho kraja. Taktiež vyjadrili podporu kandidátovi na post župana Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrejovi Luntererovi. Podľa našich informácií nie všetci v strane Hlas-SD sú stotožnení s touto verejnou podporou Ondreja Luntera. Taktiež podporujú aj súčasneho predsedu Trenčianskeho samospráveho kraja Jaroslava Baška a mnoho ďalších.