Regióny Bratislava

Penta predáva svoje reality. Sky Park, Digital park a pozemky Starohorská. Kúpil ich nový developer

Penta predáva Digital park novému developerovi. ZDROJ: digitalpark.sk

BRATISLAVA – Spoločnosť Penta Real Estate predáva v Bratislave svoje tri realitné projekty. Týka sa to Sky Parku, Digital Parku či pozemkov v blízkosti Národnej banky Slovenska pod názvom Starohorská. Kupujúcim je Jozef Oravkin, bývalý spolumajiteľ Penty, ktorý na konci minulého roka zo skupiny odišiel a založil si svoju vlastnú developerskú a investičnú spoločnosť.

 

“Transakcia je súčasťou dohody v rámci vyrovnania vlastníckeho podielu Jozefa Oravkina v Pente a obidve strany sa dohodli, že nebudú zverejňovať jej hodnotu,” informovala Lenka Vargová zo spoločnosti Penta Investments.

Predaj sa týka bratislavských projektov Sky Park by Zaha Hadid (4. rezidenčná veža, kancelárska budova Sky Park Offices, Jurkovičova Tepláreň a pozemok, na ktorom je plánovaná výstavba kancelárskej budovy Sky Park Tower). Rovnako aj kancelárskych projektov Digital Park I., Digital Park II. a pozemkov v blízkosti Národnej banky Slovenska pod názvom Starohorská. Službu flexibilného prenájmu kancelárskych priestorov, ktorá funguje v Jurkovičovej Teplárni, si Penta Real Estate ponecháva.

“Naším cieľom je zameriavať sa na projekty dlhodobého charakteru, rozvíjať väčšie územia, vytvárať kvalitné miesta pre život a dať týmto lokalitám novú identitu,” povedal výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník. Avizuje, že v najbližších rokoch chcú výrazne expandovať.

Začiatkom tohto roka kúpil developer pozemky v Bratislave na brehu Dunaja, v lokalite medzi bratislavským Starým mostom, mostom Apollo a Prístavným mostom. Chystá aj polyfunkčný projekt v bratislavskej Dúbravke v lokalite Horné Krčace.