Regióny Bratislava Pezinok

Pezinok otvára výzvu pre lekárov, ponúka vlastné kyslíkové prístroje

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Michal Svítok

PEZINOK – V rámci liečby pacientov s ochorením COVID-19 v domácom prostredí chce mesto Pezinok poskytnúť svojim občanom kyslíkové prístroje. Otvára preto výzvu pre všeobecných lekárov a špecialistov, ktorí liečia “covidových” pacientov s trvalým pobytom v meste.

 

“Cieľom je pomôcť pacientom lepšie zvládať domácu liečbu a nezaťažovať nemocnice,“ zdôvodnil zámer primátor Pezinka Igor Hianik. Ako dodal, samospráva vlastní päť kusov kyslíkových prístrojov, ktoré zakúpila pre potreby Zariadenia opatrovateľskej služby (ZOS) na Komenského ulici v čase zhoršenej epidemiologickej situácie na konci januára 2021.

Vzhľadom na stabilizovanú situáciu v zariadení sú prístroje voľné, mesto sa ich preto rozhodlo poskytnúť tým, ktorí ich potrebujú. “Kyslíkový prístroj bude pacientovi pridelený na základe stanovenia liečby lekármi. Takto naordinovaný prístroj si môže následne rodinný príslušník covidového pacienta bezplatne vyzdvihnúť priamo na radnici, kde zároveň podpíše zmluvu o výpožičke a prevezme aj návod na použitie. Kyslíkovú terapiu stanoví lekár,“ vysvetlil primátor Pezinka.

Podrobnosti i kontaktné informácie pre lekárov sú na webe mesta.