Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Po snehovej FUJAVICI prichádza TRESKÚCA zima! Dokedy budeme MRZNÚŤ?

Očakáva sa veľký pokles teplôt. Po snežení prídu celodenné mrazy. Teploty poklesnú k -20 °C. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Zimné počasie sa prejavilo najmä na strednom a východnom Slovensku, kde bolo nielen výdatné sneženie, ale aj silný vietor, ktorý spôsobil kalamitu. Teraz ale okrem snehu prichádza na Slovensko aj výrazné ochladenie, ktoré sa postará o celodenné a mimoriadne silné mrazy.

 

Ako informuje imeteo.sk za uplynulých 12 hodín napadol sneh predovšetkým na severe a východe, kde zrážkomerné stanice evidujú do 5 cm čerstvého snehu. Na Gemeri snežilo výrazne viac. Celková výška nového snehu sa pohybuje medzi 5 až 10 cm nového snehu. Zároveň výrazne klesli teploty, pričom aktuálne sa pohybujú na celom našom území pod bodom mrazu a navyše sú pred nami veľmi studené dni, pričom v severných regiónoch Slovenska nemusia teploty vystúpiť nad -5 °C. „Podobne na tom budeme aj v utorok, kedy sa očakáva celodenný mráz. Ale chladné počasie však nebude mať dlhú trvácnosť. Počas stredy by sa malo opäť otepľovať a prídu ďalšie zrážky,” zdôrazňuje imeteo.sk.

 

Očakáva sa veľký pokles teplôt. Po snežení prídu celodenné mrazy. Teploty poklesnú k -20 °C. ZDROJ: archív zoznam.sk

Podľa meteorológov sa potom teploty zmiernia a celodenný mráz sa očakáva len na severe, na juhu už teploty pôjdu nad nulu až do +3 °C. Ale dovtedy bude na Slovensku pekná zima. Poriadne prituhne v noci, keďže v utorok sa očakáva slnečné a jasné počasie. Pričom najmä v noci na stredu budú pri nočnom vyjasnení teploty klesať poriadne nízko. „V pondelok sa totiž z Nemecka, cez alpskú oblasť až nad Jadran rozširuje tlaková výš, ktorá už v noci na utorok začne ovplyvňovať počasie u nás. Obzvlášť prituhne v oblastiach, kde sa nachádza snehová pokrývka, a to predovšetkým v dolinách a v kotlinách na severe a východe Slovenska. Tu sa v noci z utorka na stredu očakávajú teploty, ktoré môžu klesať k -20 °C,“ dodáva imeteo.sk.