Po zrážke s vlakom zomreli dvaja muži, okolnosti nehody sa vyšetrujú

BRATISLAVA – Po zrážke s vlakom na priecestí za zastávkou Petržalka zomreli v stredu (24. 4.) večer dvaja muži. Nehoda sa stala na železničnom priecestí za železničnou zastávkou Bratislava-Petržalka v smere na železničnú zastávku Rusovce. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

 

Podľa jej slov prijali oznámenie o nehode prostredníctvom tiesňovej linky okolo 19.00 h. „Obhliadajúca lekárka konštatovala u dvoch osôb mužského pohlavia smrť, ktorá mala nastať následkom devastačných poranení. Poverený príslušník oddelenia železničnej polície Policajného zboru Bratislava začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ povedala s tým, že okolnosti udalosti sú predmetom vyšetrovania.

Podľa doterajších informácií polície prechádzal rušňovodič s nákladným vlakom cez chránené železničné priecestie, „pričom pár metrov pred vlakom spozoroval dve osoby, ktoré zoskočili z vedľa stojaceho nákladného vlaku priamo pod ním vedený vlak“. Napriek použitiu rýchlobrzdy podľa polície zrážke nedokázal zabrániť. Mihalíková doplnila, že železničná doprava v uvedenom úseku bola prerušená od 19.00 h do 21.25 h.

Viac o téme: nehoda, Petržalka, prerušenie, priecestie, Rusovce, usmrtenie, vlak, železničná doprava

Súvisiace články