Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

POČASIE SA ZBLÁZNILO! Ako to vyzerá u vás? Zdieľajte s nami svoju FOTO či VIDEO

Zdroj: TASR / Oliver Ondráš

BRATISLAVA – Teplého slnečného počasia sme si neužili dlho. Meteorológovia dnes vyhlásili na celom Slovensku výstrahy rôznych stupňov pred silným nárazovým vetrom, ktorý môže mať miestami až silu orkánu. SHMÚ však tiež vydalo výstrahy prvého stupňa pred snežením. To potvrdili aj samotní Slováci, ktorí z rôznych kútov krajiny pridávajú fotografie extrémneho počasia na sociálne siete. Chcete aj vy zdieľať svoju fotografiu či video na našom portáli? Napíšte nám na e – mail zregionu@firma.zoznam.sk. 

 

Naši čitatelia sa s nami podelili o fotografie, v akom stave sú vozovky v jednotlivých obciach a mestách. Meteorológovia od rána varovali pred intenzívnym snežením v mnohých častiach Slovenska. „Snehové jazyky a záveje sa môžu zase tvoriť v niektorých okresoch na severe Slovenska od 14.00 h,“ varujú meteorológovia.

Najhoršie podmienky v jazde majú vodiči na severe Slovenska. Husté sneženie však zasiahlo aj ostatné oblasti. Na výjazde z Huncoviec do Kežmarku je odstavené osobné auto s defektom. Okrem toho sa tam vodiči sťažujú na husté sneženie a silný bočný vietor.

Za Skalkou nad Váhom v smere do Nemšovej je pre zmenu na ceste spadnutý strom, úsek je ťažko prejazdný. Na neupravené cesty pozor medzi Reľovom a Slovenskou Vsou.

Intenzívny dážď spôsobil aj nehodu pri obci Mirkovce na východe Slovenska. Autobus havaroval, pričom s cestujúcimi zišiel z cesty mimo vozovku, na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

Sneženie spôsobilo problémy na cestách aj na severe Slovenska. Takto vyzerá úsek medzi Podspádami a Ždiarom. Na poľskej strane sa už šmýkajú autá.

Situácia na popradských cestách. ZDROJ: imeteo.sk

Aj v Námestove bohato snežilo.

Už aj v Námestove sneží. ZDROJ: tip čiatateľa

Obyvatelia Turčianskych Kľačian zasa ostali v šoku. Vietor v obci bol taký siný, že prevrátil konštrukciu autobusovej zastávky. “Vážení občania, z dôvodu poškodenia zastávky vetrom, bude táto odstránená na neurčito. Prosíme Vás o trpezlivosť,” píšu na stránke obce.

Vietor v obci prevrátil zastáku, ZDROJ: Obec Turčianske Kľačany/FB
Vietor v obci prevrátil zastáku, ZDROJ: Obec Turčianske Kľačany/FB

Snehová nádielka nepotešila ani vodičov na Orave. Medzi obcami Zázrivá a Oravská Lesná sa cesta stala pre vodičov osobných motorových vozidiel úplne neprejazdná. Ako píšu na stránke dopravného servisu na sociálnej sieti, vodičov bez terénnych automobilov zastavila vysoká vrstva mokrého snehu.

Cesta medzi obcami Zázrivá a Oravská Lesná.. ZDROJ: Dopravný servis Orava/FB
Cesta medzi obcami Zázrivá a Oravská Lesná.. ZDROJ: Dopravný servis Orava/FB