Regióny Bratislava Top

Podpálená unimobunka rozhorčila Račanov! Regionálna kauza má DOHRU

Zdroj: FK Rača

BRATISLAVA – Prípad podpálenej unimobunky na ihrisku v Rači zasiahol mnohých. Deťom zhoreli futbalové pomôcky, ktoré milovali. Vďaka nim trénovali a túžili sa stať futbalistami. Teraz si nádejné talenty musia vystačiť bez nich. Kompetentní riešia situáciu ako sa len dá. Pomôcť môžete aj vy!

 

Veci sa konečne pohli dopredu. Rozhorčení rodičia malých futbalových hviezd situáciu nenechali tak. Napriek tomu, že trosky unimobunky stále robia na račianskom ihrisku šarapatu, občianske združenie Klub priateľov futbalu Kengura, ktoré trénuje deti, koná. Ako pre Zoznam.sk potvrdil predseda združenia Milan Adámek, zriadili transparentný účet špeciálne k tomuto účelu. Peniaze použijú na odstránenie bunky a na nákup nových tréningových pomôcok. Účet im zriadili zadarmo na polroka. Pomôcť združeniu, ktoré podporuje mládežnícke družstvá futbalového klubu Rača, môže každý a to vďaka účtu – SK94 7500 0000 0040 2891 2560. ,,Nerozumieme ako mohla bunka  zhorieť sama , nebola tam ani elektrina. Teraz máme problém so zlikvidovaním zhorenej bunky a zohnaním a dovezením novej unimobunky a zaobstaraním tréningových pomôcok v čase, keď sa po Covid-e uvoľňujú opatrenia a od 19.4. môžu trénovať aj malí futbalisti,” zdôraznil Adámek.

 

Deti ostali bez pomôcok. Zdroj: Milan Adámek

Do tla

Zábery z miestna činu sú doslova desivé. Najmä ak ide o zničené pomôcky, ktoré slúžili deťom. Zhoreli nové plastohliníkové brány, kopa malých bránok, slalomové tyče, množstvo rôznych kuželov, trampolínka, odrazové sitá, asi 100 lôpt, rozlišovačky, siete, medicimbaly, klobúčiky, prekážky, rôzne koordinačné rebríky, skladacie bránky, méty. Klub Rača doplnil, že škoda na pomôckach je okolo 2 500 eur. Doteraz nie je známe, kto podpálil unimobunku a prečo. Prípad však dostala na stôl aj bratislavská polícia, ktorá sa prípadom zaoberá. ,,Doposiaľ v tejto veci nedisponujeme vyjadrením zisťovateľa príčin požiarov k samotnej príčine požiaru (úmysel alebo nedbanlivostné konanie) a rovnako nebolo dodané vyčíslenie škody od oznamovateľa,‘‘ uviedol pre Zoznam.sk hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Po požiari zostalo iba torzo bunky. Zdroj: FB Priatelia Rače/Friends of Rača (Platinip Platinip)