Regióny Bratislava Top

Policajná BRUTALITA? Video vzbudilo VÁŠNE medzi motorkármi

Zdroj: FB / Šimon Valient

BRATISLAVA – Policajná brutalita alebo provokovanie motorkárov? Na sociálnej sieti bolo cez víkend zverejnené šokujúce video, ktoré zobrazuje konflikt medzi policajtmi a skupinou motorkárov. Policajti sa mali násilím snažiť odobrať z jednej z motoriek značky, údajne pre porušenie predpisov. Kde je však pravda? 

 

Na videu, ktoré na sociálnej sieti zverejnil jeden z motorkárov, je vidieť policajta, ktorý sa snaží silou-mocou odstrániť evidenčné číslo z motorky. Predchádzať tomu malo niekoľko udalostí.

Všetko podľa slov jedného z motorkárov začalo potom, čo sa mal spolu s dvomi ďalšími “parťákmi, vyviezť na Pezinskú Babu. Tam sa skupina občerstvila a išla naspäť. “Smerom dole išla kolóna a obehli sme ale 4 autá, ktoré sa aj uhýbali na stranu. Rýchlosť sme neprekročili ani cez 70, zastavili nás všetkých troch, že sme išli cez plnú. Každému dali pokutu po 150 eur a vrešťali jak zmyslov zbavení, že majú plné zuby motorkárov,” uvádza autor videa. Ako dodal, následne sa ich muži zákona pýtali na autolekárničky, ktoré však nemali, aj keď ich v motorkách majú mať ako povinnú výbavu. Policajti mali reagovať požiadavkou, aby si dali dolu značky. Veci však nabrali spád.

“Jeden motorkár nám išiel kúpiť lekárničky. Za dobu, čo prišiel, tam po nás vrieskali, že mali byť značky dole, keďže nemáme výbavu,” píše motorkár. Vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti, je počuť, ako policajtovi, ktorý sa snaží demontovať tabuľky, hovorí, že na neho podá sťažnosť a chce od neho vedieť meno a číslo. “Mali ste pol hodinu na to, aby ste si tie tabuľky dali dole. Pol hodinu, kým sme vypisovali potrebnú dokumentáciu,” odpovedá mu na mieste policajt.

 

Policajtovi však demontovať evidenčné číslo nešlo, pretože mu v tom bránil káblik, ktorý vychádzal z tabuľky. Od majiteľa žiadal, aby ho prestrihol, no ten argumentoval, že teraz to nemá ako urobiť. Policajt sa tak snažil ďalej. “Počkajte, počkajte, Bože môj, čo robíte? Ako mám teraz dať tú tabuľku dole?” pýta sa policajta. Medzitým jeden z motorkárov doniesol spomínané lekárničky, na čo upozornil aj policajtov. Muž zákona si však stále stál za svojim a snažil sa dať tabuľku z motorky “dole”. Podľa slov dotknutého motorkára s demontovaním policajt následne prestal a pobral sa na odchod. “Po oslovení, čo to má znamenať a ako mám s tým pokračovať v jazde, bola odpoveď “to je tvoj problém”,” uzavrel motorkár. Podľa jeho názoru neboli voči policajtom drzí, dokonca súhlasili aj s výškou pokuty.

Zoznam.sk vo veci oslovil aj bratislavských policajtov. Tí nám však odkázali, že “k uvedenému prípadu nie je možné poskytnúť bližšie informácie, nakoľko sa ním v súčasnosti zaoberá Odbor kontroly Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave”.