Policajti upozorňujú: V bratislavských Mestských lesoch nemôžu psy behať voľne

BRATISLAVA – V bratislavských Mestských lesoch je zakázaný voľný pohyb psov. „Ak ich chcete vybehať, využite miesta na to určené, kde je minimálna šanca, že niekoho ohrozia,“ upozorňujú mestskí policajti na sociálnej sieti.

 

„Chápeme potrebu psov sa poriadne vybehať. Veď v Mestských lesoch kontrolu voľného pohybu psov vykonávajú zväčša naši kynológovia. No ich majitelia by si mali vybrať iné miesto, kde ich púšťať bez vôdzky a to aj v prípadoch, keď sú zvieratá dôkladne vycvičené,“ upozorňujú policajti.

Všetci totiž dobre vieme, že sj slušný a socializovaný pes môže ublížiť. Či už udrieť náhubkom, zvaliť človeka alebo ho zašpiniť. Obzvlášť jednoduché to je v prípade, ak ide o dieťa. Okrem toho mnoho ľudí prežilo zlú skúsenosť so psom a má v ich blízkosti veľký strach a úzkosť.

„Aj ten najvychovanejší pes, ktorý žije doma v symbióze s mačkou alebo zajacom, môže v sebe prebudiť pud lovca, keď zbadá srnu v lese. Viackrát sme sa stretli s vysokou zverou, ktorú domáce psy uhnali alebo jej ublížili. Zároveň môže byť aj stret vášho psa s diviakom pre neho osudným,“ vysvetľujú policajti .

Obzvlášť nebezpečné sú kolízie bežcov a cyklistov so psami, ktoré im môžu vbehnúť pod kolesá alebo pod nohy.

 

 

Viac o téme: Bratislava, mestská polícia, Mestské lesy, pohyb, psy, voľný pohyb, zákaz

Súvisiace články