Regióny Bratislava Rimavská Sobota

Polícia obvinila mužov z Rimavskosobotského okresu z drogovej trestnej činnosti

Zdroj: TASR / KR PZ v Banskej Bystrici

RIMAVSKÁ SOBOTA – Dvoch mužov z Rimavskosobotského okresu obvinil vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici z drogovej trestnej činnosti. Informovala o tom hovorkyňa KR PZ Mária Faltániová s tým, že ide o 34-ročného Davida z Oždian a 36-ročného Viliama z Rimavskej Soboty.

 

„Obvinený David v pondelok (15. 4.) večer na doposiaľ nezistenom mieste na území Českej republiky si od nestotožnenej osoby zadovážil marihuanu v množstve viac ako 143 gramov, ktorú ako spolujazdec vo vozidle prepravil na územie Slovenska. Časť vysušeného rastlinného materiálu, takmer 2,5 gramu, ako protislužbu za sprostredkovanie odvozu poskytol ďalšiemu spolujazdcovi – obvinenému Viliamovi,” priblížila hovorkyňa.

Ako dodala, zvyšnú časť si nechal a bola u neho nájdená pri prehliadke osobného motorového vozidla, ktoré po polnoci zastavili policajti na ceste medzi obcami Ružová osada a Ožďany. „V aute našli dva igelitové sáčky s obsahom vysušeného rastlinného materiálu zelenej farby. Podľa predbežných výsledkov expertízy zaistené množstvo zodpovedá najmenej 292 bežným jednotlivým dávkam drogy,” konkretizovala Faltániová.

Päťročný trest

Obvinený David sa podľa jej slov tohto konania dopustil aj napriek tomu, že už bol za zločin drogovej trestnej činnosti odsúdený v roku 2012. „Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol umiestnený do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzby,” povedala hovorkyňa s tým, že za tento zločin môže byť potrestaný odňatím slobody na 10 až 15 rokov.

Doplnila, že druhý obvinený, Viliam, bol po vykonaní potrebných procesných úkonov prepustený zo zadržania a bude stíhaný na slobode. „Hrozí mu trest odňatia slobody až na päť rokov,“ zakončila Faltániová.