Regióny Bratislava

Polícia spracovala podnet na vzatie do VÄZBY muža z kauzy NEZVESTNEJ študentky

Ilustračné foto. Zdroj: Polícia SR, Pohotovostný pátrací tím

BRATISLAVA – Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie do väzby obvineného 54-ročného I. P. v kauze nezvestnej študentky. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Dodal, že spisový materiál bol v piatok (15. 9.) predložený službukonajúcemu prokurátorovi Krajskej prokuratúry Bratislava. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a citlivosť prípadu polícia bližšie informácie neposkytla.

“V prípade 22-ročnej študentky, ktorá bola nezvestná, vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky na základe doposiaľ vykonaných dôkazov dňa 15. 9. 2023 vzniesol obvinenie pre zločin znásilnenia 54-ročnému I. P. z Bratislavy. V prípade preukázania viny páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na sedem až 15 rokov,” uviedol hovorca. Počas vyšetrovania bolo podľa Szeiffových slov vykonaných viacero domových prehliadok za účelom zabezpečenia dôkazov, ako aj prehliadok iných priestorov a ďalších zaisťovacích úkonov.

Bratislavská krajská kriminálka zároveň poďakovala všetkým, ktorí jej v priebehu štyroch dní od začatia trestného stíhania poskytli spoluprácu a pomoc, na základe ktorej sa podarilo páchateľa identifikovať a zadržať. Polícia prijala oznámenie o nezvestnosti 22-ročnej študentky v nedeľu (10. 9.). Vypátrať sa ju podarilo v pondelok (11. 9.) ráno. Študentku našli v bezvedomí a intoxikovanú pri nemocnici v bratislavskej Petržalke.