Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina Top

PORIADNE PRESTRELILI! Toto je NAJNECHUTNEJŠIE klamstvo antivaxerov: Zneužili predčasne narodené dieťatko

Antivaxeri zneužili tvár novorodeniatka. Zdroj: FB / Hoaxy a podvody - Polícia SR

BRATISLAVA – Hoaxy o očkovaní proti koronavírusu sa už tak nejako stali súčasťou bežného dňa a nad niektorými sa ľudia ani nepozastavujú. Tenokrát však antivaxeri siahli na úplné dno. Zdieľali video, na ktorom je tvár novorodeniatka s tým, že zato môže vakcína.

 

Väčšina ľudí si už zvykla na typické hoaxy akými sú napríklad čipy v rukách. Na niektoré z nich dokonca vzniklo na facebooku mnoho komických obrázkov. Antivaxeri sa však nevzdávajú. Aj naďalej šíria klamlivé informácie. 

Avšak tentokrát zneužili tvár nevinného predčasne narodeného bábätka. Podľa ich slov zato môže práve očkovanie vakcínou. Vo video údajná matka dieťaťa hovorí, že toto je nové pandemické dieťa a je úplne iné, ako jej predošlé deti.

Hoci nahrávka pochádza zo zahraničia, vo veľkom ju začali šíriť aj ľudia na Slovensku. Jeden z nich dokonca napísal, že “ak chemický experimentálny preparát (nazývaný falošne vakcínou) podaný tehotnej matke zasiahol a zmenil DNA (genetický kód) tohto tvora, už to nie je homo sapiens sapiens, ale bytosť – nečlovek – transhuman. “

Je to klamstvo!

Policajtov na sociálnej sieti však tento hoax nenechal chladnými. Šíriteľov tejto informácie nazvali úbohí hoaxeri a ľudí upozornili, že to je klamstvo! “Dezinformátori z rôznych krajín šíria video novorodeniatka. Komentujú jeho vzhľad a tvrdia, že zaň môže vakcinácia matky. Ide o takú zmes bludov, že vypracovanie odborného posudku jeho šíriteľov by mohlo zamestnať znalca v oblasti psychiatrie.”

Dieťa, ktoré koluje internetom, sa totižto narodilo ešte skôr, ako vôbec k nejakému očkovaniu ľudí došlo. “Dieťatko sa narodilo v roku 2019, keď sa ešte neočkovalo. Dieťatko sa narodilo predčasne a muselo byť na novorodeneckej JISke,” vysvetľujú muži zákona.

Predmetné video je tak klamlivé a nahovorené. Hoci má pôsobiť ako originál, v skutočnosti tomu nie je tak. Na dezinformáciu upozornila aj matka dieťaťa. “Primitívnu manipuláciu dezinformátorov si všimla samotná matka, ktorá sa tomu venovala na svojom kanáli na TikToku, kde zverejňuje dodnes zábery svojich detí. Toto konkrétne dieťatko je úplne normálne,” upozorňujú policajti. 

Matka v jednom zo svojich videí na sociálnej sieti dokonca povedala, že sa nehnevá na ľudí, ktorý negatívne komentujú vzhľad jej dieťaťa a nazvali ho mimozemšťanom. Rozhodla sa im však ukázať ako vyzerá dnes.

@larasaadeddine1##stitch with @larasaadeddine1 ##tiktok ##tiktokmom ##twins ##Nicu ##viral ##pandamicbaby2020 ##mygirl ##boyandgirl ##toughbaby ##mydaughterlove @rawadkhazem18♬ original sound – Larasd