POTKANY v hlavnom meste! Niektoré štvrte sú nimi ZAMORENÉ. Ľudia sú zúfalí, žiadajú okamžité riešenie!

BRATISLAVA – Obyvatelia bratislavskej mestskej časti Ružinov majú toho už dosť. Po ulici im pobehuje množstvo potkanov, ktorí im znepríjemňujú život. Štvrť Prievoz má byť nimi dokonca zamorená úplne. Ľudia vyzývajú kompetentných, aby situáciu začali riešiť. Tí majú jasný odkaz.

 

Potkany sú skutočne nepríjemnými škodcami, a to najmä v chladných mesiacoch, kedy sa snažia dostať za potravou do tepla, čím spôsobujú obrovské škody. Niet sa preto čomu diviť, že ľudia sú z ich prítomnosti skutočne nahnevaní. Svoje o tom vedia aj obyvatelia bratislavskej mestskej časti Ružinov, kde je situácia, podľa niektorých, skutočne vážna.

“Chcel by som sa opýtať, kedy sa bude robiť deratizácia. Prievoz je úplne zamorený potkanmi,” poznamenal jeden z obyvateľov. Na ich výskyt sa sťažuje aj ďalší, ktorý uviedol, že si pod kontejnermi robia diery a usídľujú sa tam. “Pod tým zeleným si spravili 6-8 dier a rozmnožovaciu základňu.” Problém s potkanmi však majú aj na ďalších miestach. Janka upozorňuje, že ich videla aj v miestnej časti Trnávka, pri Lidli. „Áno, prechádzajú sa tu po chodníku.”

ZDROJ: TASR/Milan Kapusta

Bratislavská mestská časť Ružinov problém s potkanmi eviduje a rozhodla sa situáciu riešiť. Hovorkyňa mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová pre zregionu.sk potvrdila, že už o niekoľko týždňov ich čaká “celoplošná deratizácia verejných priestranstiev a v prípade, že niekde evidujeme výskyt týchto hlodavcov, upozorňujeme na to našich deratizérov.”

Pohybujú sa po celej Bratislave

Bratislavská mestská časť  Ružinov však nie je jedinou časťou hlavného mesta, ktorá má so škodcami obrovský problém. Obyvatelia sa na týchto nevítaných a dotieravých susedov sťažujú po celej Bratislave. Ozvala sa aj mestská časť Dúbravka. Eva upozornila, že aj v okolí ich bytoviek sa prechádzajú obrovské potkany. “Spokojné si pobehujú okolo paneláku. Napapané, vykŕmené… potkany!!” 

Michal dokonca poznamenal, že ich videl schádzať sa pri kontajneroch. “Na vlastné oči som videl, ako sa okolo hnedých bioodpadových nádob schádzajú potkany, to ich láka,” informoval na sociálnej sieti. Hovorkyňa bratislavskej mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová však poznamenala, že “podnetov tohto typu nie je viac ako po minulé roky, takže v súvislosti so zavádzaním zberu kuchynského odpadu neevidujeme zhoršenú situáciu.”

Viac o téme: Bratislava, deratizácia, Petržalka, potkany, problém, situácia

Súvisiace články