Regióny Bratislava Šport

Potrestaný futbalový rozhodca Ivan Kružliak sa vracia do Fortuna ligy

Slovenský rozhodca Ivan Kružliak (vpravo) ukazuje žltú kartu Johnovi Brooksovi z Wolfsburgu v zápase Európskej ligy Kyjeve. Zdroj: TASR/AP

BRATISLAVA – Slovenský futbalový rozhodca Ivan Kružliak sa vráti do Fortuna ligy ako hlavný arbiter v sobotňajšom zápase 6. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa medzi Senicou a Michalovcami.

 

Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu na februárovom zasadnutí udelila Kružliakovi šesťzápasový dištanc a do konca sezóny ho preradila do druhej najvyššej súťaže. Suspendácia prišla po pochybeniach v stretnutí 19. kola medzi Trenčínom a Dunajskou Stredou, keď v nadstavenom čase nesprávne nariadil pokutový kop v prospech DAC-u. Penaltu premenil hosťujúci Eric Ramirez a duel sa skončil nerozhodne 3:3.

Kružliak tak do konca sezóny nemal viesť zápasy Fortuna ligy, no po odpykaní šesťzápasového dištancu a troch zvládnutých druholigových stretnutiach napokon povedie ako hlavný arbiter sobotňajší duel 6. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa medzi Senicou a Michalovcami.