Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

POZOR! AUTÁ za poriadne smiešne sumy! Ministerstvo sa ich ZBAVUJE

Ilustračné. Zdroj: Ministerstvo obrany SR

SLOVENSKO – Čo sa to deje? Ministerstvo obrany sa po novom zbavuje nevyužívaných a prebytočných vojenských áut. Predáva ich za smiešnych pár stoviek.

 

Ministerstvo obrany SR začalo predávať vojenské vozidlá za symbolické sumy. Rezort sa tak cez svoje internetové stránky zbavuje nepotrebného a nadbytočného majetku. Opis ponuky týchto tovarov je dokonca priam až žalostne úbohý. Ako prvý na to upozornil Index SME.

Jedny z najlacnejších položiek, ktoré sa ministerstvo obrany snaží odpredať, sú vojenské kabriolety UAZ-469 BI z roku 1985 za 226 eur. Len o pár eur drahší je model UAZ-469 B z roku 1983. Ten si môžeš zakúpiť za 230 eur.

Pre nadšencov vojenskej techniky však ministerstvo ponúka aj malý zdravotnícky terénny automobil UAZ 452 za 354 eur alebo skriňovú Aviu A-31 za cenu 452 eur. Najlacnejšou položkou na zozname je pojazdný dvojkolesový rebrík z roku 1990, za ktorý zaplatíš len 117 eur. Naopak, najdrahšie ťa vyjde skriňová Avia A-31 TL z roku 1996 za 3003 eur.

Nevýhodou týchto predajných ponúk je ich, už spomínaný, chabý opis. Kupujúci nevie v akom stave sa vozidla momentálne nachádza, prípadne koľko má najazdené. Ďalším negatívom je, že obhliadky boli možné len do 24. apríla tohto roku.