Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

POZOR Hrozia POVODNE! Vo viacerých okresoch budú od soboty platiť výstrahy pred povodňami

SHMÚ varuje pred povodňou v niektorých okresoch stredného a východného Slovenska. ZDROJ: TASR

BRATISLAVA – Vo viacerých okresoch, najmä na severe Slovenska a na Považí, budú od soboty (18. 2.) 8.00 h platiť hydrologické výstrahy druhého stupňa pred povodňami z topiaceho sa snehu a dažďa. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

 

Výstrahy druhého stupňa vydali meteorológovia pre okresy Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Prievidza. “Vzhľadom na existujúce snehové zásoby v povodiach, oteplenie a očakávaný trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Na tokoch je možnosť vytvárania ľadových bariér,” uviedli meteorológovia. Výstrahy platia predbežne do 20. februára 12.00 h.

Hydrologické výstrahy prvého stupňa pred povodňami z topiaceho sa snehu budú takisto platiť od sobotného rána. Týkajú sa okresov Nové Mesto nad Váhom, Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok a Liptovský Mikuláš.