Regióny Bratislava Top

POZOR Kaufland upozorňuje na sťahovanie tohto produktu! Môže byť nebezpečný

Kaufland upozorňuje na nebezpečný produkt.
Kaufland upozorňuje na nebezpečný produkt. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Populárny obchodný reťazec Kaufland svojich spotrebiteľov upozorňuje na sťahovanie výrobku, ktorý sa objavil na pultoch ich obchodov. Pre zákazníkov môže byť potenciálne nebezpečný a hrozí zasiahnutie elektrickým prúdom. Máte ho doma aj vy?

 

Na pultoch populárneho obchodného reťazca, ktorý denne navštívi množstvo zákazníkov, sa objavil elektrický lapač hmyzu. Konkrétne ide o My Project lapač hmyzu GTIN 4063367290183, ktorý bol v predaji od apríla 2022. Jedná sa pritom o všetky šarže tohto produktu. 

Spoločnosť Kaufland pristúpila k dobrovoľnému stiahnutiu tohto výrobku zo svojich pultov, a to z dôvodu ochrany spotrebiteľa. Ako totiž uvádzajú na svojom webe, “na základe zistenej výrobnej chyby sa nedá vylúčiť nebezpečenstvo zasiahnutia elektrickým prúdom.” 

Lapač hmyzu.
Lapač hmyzu. Zdroj: Kaufland

Zákazníci by preto mali byť opatrní a v prípade, že sa tento produkt nachádza aj u nich doma, radšej ho naďalej nevyužívať. “Zákazníci by mali preto bezpodmienečne vziať na vedomie stiahnutie tohto výrobku, ďalej ho nepoužívať a odpojiť z elektrickej siete,” poznamenali kompetentní zo spoločnosti Kaufland. 

Ak sa však tento produkt objavil aj u vás doma tak nezúfajte. Ako totiž ďalej dodali, “zakúpený produkt môžu vrátiť v ktorejkoľvek predajni Kaufland a dostanú naspäť čiastku v plnej výške, samozrejme, aj bez predloženia pokladničného bloku.” Za vzniknuté nepríjemnosti sa spoločnosť svojim zákazníkom ospravedlnila.