Regióny Bratislava Top

POZOR! Sťahujú SALÁMU z populárneho obchodu: Môže vám spôsobiť VÁŽNE zdravotné ťažkosti!

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR/Pavol Zachar, Štátna veterinárna a potravinová správa

BRATISLAVA – Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky upozornila spotrebiteľov na nevyhovujúci mäsový výrobok. Na pultoch sa objavila saláma, ktorá vám môže spôsobiť vážne zdravotné ťažkosti alebo anafylaktický šok, ktorý môže ohroziť váš život.

Na slovenských trhoch sa objavil mäsový výrobok, ktorý vám môže spôsobiť závažné zdravotné problémy. Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky informovala, že na pultoch sa objavila saláma, ktorá vám môže spôsobiť zdravotné ťažkosti.

V rámci úradnej kontroly, ktorú vykonala Regionálna veterinárna a potravinová správa Senec, bolo zistené, že Ľudová pečeňová saláma nemala v zložení uvedenú prítomnosť mliečnych proteínov.

Výrobok našli v prevádzke Billa a ide o šaržu 451125060L s dátumom spotreby do 2. júna 2023. Výrobcom tohto produktu je Kostelecké uzeniny a.s. a produkt je už po dátume spotreby.

Saláma, ktorá vám môže spôsobiť zdravotné ťažkosti. Zdroj: ŠVPS

Mliečne proteíny môžu ľuďom, ktorí sú alergickí na laktózu, spôsobiť vážne problémy. Unilabs uvádza, že prejavmi môže byť tŕpnutie pier, opuch pier, jazyka a hrdla, dýchavičnosť, kašeľ, vracanie, kŕče v bruchu, hnačky, stolica s prímesou krvi, slzenie a bezfarebný výtok z nosa. Najzávažnejším prejavom je anafylaktický šok, ktorý je život ohrozujúci. Dôvodom je, že dôjde k zúženiu dýchacích ciest a poklesu krvného tlaku.