Regióny Bratislava Top

POZOR! Tieto obľúbené orechy NEKUPUJTE! Známy obchodný reťazec ich sťahuje z predaja

Pozor na obľúbené orechy!
Pozor na obľúbené orechy! Zdroj: FB / Polícia SR, mojadm.sk

BRATISLAVA – Aj vy milujete orechy v akejkoľvek podobe a viete si ich dať skutočne takmer do všetkého? Skontrolujte si preto, či náhodou nemáte doma aj takéto balenia. Známy obchodný reťazec dm drogéria ho sťahuje z predaja.

 

V dm drogérii okrem rôznych kozmetických či čistiacich prípravkov, môžete nájsť aj bio potraviny, na ktorých kvalite si zakladajú. Napriek tomu sa však v ich regáloch objavil produkt, ktorý teraz musia stiahnuť z predaja.

POZOR! Známy obchodný reťazec sťahuje zo svojich predajní populárny nápoj

Ako informujú zamestnanci z dm drogérie na ich webe, “z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa sťahuje dm z predaja výrobok dmBio, lúpané mleté mandle, 200 g s dátumom minimálnej spotreby 29.04.2022.” Ide však len o šaržu s týmto konkrétnym dátumom spotreby. Iných balení lúpaných mletých mandlí sa to netýka.

Pozor na obľúbené orechy!
Pozor na obľúbené orechy! Zdroj: mojadm.sk

Podľa ich slov je totiž možné, že sa v tomto balení nachádza aflatoxín, ktorý môže ovplyvniť zdravie. Ak ste však aj tieto produkty už konzumovali, nemusíte mať nutne strach, ako dodávajú, “aflatoxíny môžu ovplyvniť zdravie, ak sa konzumujú počas dlhšieho obdobia. Aflatoxíny sú metabolity – produkty látkovej premeny, ktoré môžu vzniknúť z rôznych foriem plesne. Tieto plesne sa môžu vytvoriť napríklad nesprávnym skladovaním alebo nedostatočným sušením.”

Čo robiť, ak ho už máte doma?

Pokiaľ sa tento výrobok už vyskytol vo vašej domácnosti nezúfajte. Pracovníci v dm drogérii spotrebiteľov prosia, aby tento produkt nekonzumovali, ale ho “priniesli do ktorejkoľvek dm predajne, kde vám naši zamestnanci poskytnú ďalšie informácie ohľadne postupu pri jeho vrátení.”

Zároveň dodávajú, že ich vzniknutá skutočnosť mrzí, “kvalita a bezpečnosť výrobkov sú našou najvyššou prioritou, a preto sa úprimne ospravedlňujeme za vzniknutú udalosť a komplikácie.” Hovorca dm drogérie nám potvrdil, že v prípade ak ste si tovar zakúpili, vrátia vám peniaze. “V prípade, ak sťahujeme z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa nejaký výrobok z predaja, je našim zákazníkom vždy poskytovaná kompenzácia.”

POZOR! Z predaja sťahujú čaj, ktorý môžete mať aj doma