Regióny Bratislava Top

V bratislavskom Starom meste došlo k výbuchu. Hlásia jedného zraneného

Zdroj: FB / Prezídium Hasičského a záchranného zboru

BRATISLAVA – V Bratislave došlo k výbuchu plynu. Nešťastná udalosť sa odohrala okolo desiatej hodiny dopoludnia na ulici Gorkého pri budove Generálnej prokuratúry SR. Na mieste sa nachádzajú všetky záchranné a bezpečnostné zložky. Pri výbuchu a požiari sa zranila jedna osoba. 

 

“Dnes krátko po 10,00 hod. sme prijali na linke 158 oznámenie, v zmysle ktorého došlo počas výkopových prácach v blízkosti Gorkého ulice v Bratislave k poškodeniu plynového potrubia,” uvádza Krajská polícia na svojej facebookovej stránke. Následkom poškodenia následne prišlo podľa ich slov k požiaru, dôsledkom ktorého sa zranila jedna osoba. “S prihliadnutím na okolnosti tejto udalosti došlo k uzavretiu tejto ulice a bola nariadená evakuácia okolitých budov,” dodali policajti. 

Následne uviedli, že hliadky policajného zboru vykonávajú potrebné úkony smerujúce “k zabezpečeniu ochrany života a zdravia občanov”. Podľa informácii Glob.sk mal výbuch spôsobiť ohorok od cigarety, ktorý na poškodené plynové potrubie hodil zrejme okoloidúci človek. 

Rovnako informácie poskytlo aj Prezídium HaZZ. Podľa ich slov začali na mieste okamžite s likvidáciou požiaru, pričom sa unikajúci plyn z prederaveného potrubia podarilo zastaviť. Pod kontrolu dostali aj požiar. “Pri udalosti je 30 hasičov zo všetkých bratislavských hasičských staníc so 7 kusmi hasičskej techniky,” napísali na sociálnej sieti. 

Podľa slov HaZZ sa hasičom okolo 11. hodiny podarilo požiar úplne zlikvidovať. “Následkom výbuchu došlo k zrúteniu jedného z podlaží v objekte. Hasiči momentálne v okolí vykonávajú kontrolné merania, avšak zvýšené hodnoty plynu neboli namerané,” píšu na sociálnej sieti. Dodali, že požiarisko budú naďalej ochladzovať, pričom používajú pretlakový ventilátor. “Gorkého ulica je úplne uzavretá,” upozornili.

Okrem Gorkého ulice je podľa ingormácii Glob.sk uzavretá aj pasáž na Laurinskú ulicu a Mostová ulica pre akúkoľvek dopravu, pohyb chodcov v centre je rovnako obmedzený. Dopravný podnik Bratislava na svojej stránke informuje cestujúcich, že z dôvodu výbuchu a následného požiaru odklonili električky linky 4 a 8 cez Kapucínsku a tunel. Linka číslo 4 neobsluhuje zástavky SND a Chatam Sófer, linka číslo 8 Nám. SNP až Nám. Ľ. Štúra smerom z Ružinova. “Linky 29 a 70 mimoriadne obsluhujú zastávku Nám. Ľ. Štúra (na úrovni múzea) smerom k Mostu SNP,” dodali.

Galéria
Hasičom sa živel podarilo dostať pod kontrolu. Zdroj TASR –/ Jaroslav Novák
Hasiči museli evakuovať okolité budovy. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Po výbuchu vyšetrovali ľudí, ktorí boli v tom čase blízkosti výbuchu. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Hasiči ochladzujú miesto požiaru. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Výbuch spôsobil prepadnutie jedného podlažia budovy. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Cez Jesenského ulicu nepremávajú električky, odklonili ich cez tunel. Zdroj: archív
Gorkého ulica ostáva úplne zatvorená pre akúkoľvek dopravu. Zdroj: TASR –/ Jaroslav Novák
Na mieste robia kontrolné merania. Zdroj: TASR – / Jaroslav Novák
navigate_before
navigate_next