Regióny Bratislava Top

Pred zrakmi ľudí UMIERAL muž! Tí ho OBCHÁDZALI, aj keď mal pri sebe DIEŤA: Vieme, čo sa stalo

ZDROJ: Sebastián Rozenberg/Facebook

BRATISLAVA – Obrovská dráma sa odohrala v bratislavskej mestskej časti Petržalka len pred niekoľkými dňami. V jednom z miestnych obchodných centier sa pred zrakmi ľudí zrútil na zem starší pán, ktorému zlyhalo srdce. Najhoršie na tom je, že mal v tom čase pri sebe aj malého vnuka.

Zomieral pred zrakmi druhých. Aj takto opisujú svedkovia desivé momenty, ktoré sa len pred niekoľkými dňami odohrali v obchodnom centre Galéria v Petržalke. Podľa ľudí, ktorí boli v tom čase tam, malo jednému z postarších návštevníkov prísť zle, pričom sa hneď na to zrútil na zem. „Môj syn tam robí, bol sa pozrieť, že ujovi prišlo zle,“ napísala jedna z komentujúcich na sociálnej sieti.

Keď pán odpadol, ľudia ho najprv obchádzali, až po nejakom čase mu niekto z okoloidúcich podal prvú pomoc.

„Uja sme oživovali ja a jeden pán do príchodu sanitky. Neviem či prežil, nadýchol sa nám, keď sme mu masírovali srdce, ale mohol to byť len vypustený tlak ako sme masírovali srdce. Netuším či prežil, keď prišla sanitka tak som musel odísť,“ opisuje desivé momenty Jaroslav v skupine na Facebooku.

Nikto na neho nereagoval

Trápi ho však to, že mnohí ľudia išli okolo a nepomohli mu. „Horšie je, že vôbec, kým niekto zareagoval, tak prešlo vraj dosť času, pritom pri ňom stál malý chlapec, vnuk. Ľudia by mali byť viac všímaví a hlavne keď vidím, že niekto oživuje človeka, tak pomôžem. Pozriem jazyk zapadnutý, vystriedam toho, čo masíruje srdce lebo bolo kopec divákov ale len jeden, čo sa chopil niečo robiť,“ píše skormútene.

Sám však nevedel, či sa jeho pokus o záchranu života vydaril. Po prevezení do sanitky vraj starý pán stále nedýchal. Na jeho otázku však o niekoľko hodín na to, čo sa celá dráma odohrala, dostal odpoveď.

„Jaro, Veľké ĎAKUJEM za vašu pomoc! Včasná masáž srdca mu zachránila život, je stabilizovaný. Veríme, že to zvládne, lebo on je bojovník. Ešte raz srdečná vďaka,“ napísala Mária pod jeho komentár.