Regióny Bratislava Domáce

Bratislavskí kriminalisti pri zásahu proti dílerom drog zadržali štyri osoby, tri už obvinili

Ilustračné foto. Zdroj: GettyImages

BRATISLAVA – Pri policajnej akcii proti dílerom drog v Bratislave a jej okolí zadržali štyri podozrivé osoby a dôkazný materiál, okrem iného aj kryštalické látky, či rôzne pomôcky k užívaniu drog.

Vyšetrovateľ už obvinil troch zo štyroch zadržaných, jedného muža a dve ženy, z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

“Obvinenému M. D. z Bratislavy, obvinenej L. H. z okresu Prievidza a M. I. z Malinova hrozí v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,” informuje polícia na sociálnej sieti.

Zaistený materiál je v súčasnosti podrobený expertíznemu skúmaniu. Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že omamné látky mali obvinení zadovažovať a prechovávať v chatke v bratislavskej záhradkárskej oblasti Žabí Majer, v chatke na Bojnickej ulici v hlavnom meste, ale aj v byte v bratislavskej Petržalke a v meste Pezinok.

“Omamné látky mali následne prostredníctvom ďalších osôb distribuovať užívateľom drog na území celého Bratislavského kraja,” spresnila polícia. Tá na objasnení prípadu pracovala niekoľko mesiacov. Operatívno-pátracou činnosťou sledovala a dokumentovala činnosť osôb, ktoré drogy mali predávať. Bratislavská krajská kriminálka naďalej pracuje na zabezpečení dostatku materiálu, na základe ktorého budú môcť realizovať ďalšie policajné akcie zamerané na drogovú trestnú činnosť.