Regióny Bratislava Top

Primátor Bratislavy láka na očkovanie súťažou, prihlásiť sa môžu ľudia nad 18 rokov

BRATISLAVA – Hlavné mesto má najvyššiu mieru zaočkovaných z celého Slovenska. Podľa oficiálnych údajov je to až 75 percent. No Matúšovi Vallovi to nestačí a snaží sa ľudí ešte viac motivovať. Pre zaočkovaných vyhlásil súťaž o ročné „električenky“. Mesto to bude stáť takmer 12 tisíc eur.

 

„Dnes po 12 tisíc mŕtvych už nikto nemôže povedať že ide o akúsi chripôčku“ tvrdí primátor hlavného mesta. „Pokiaľ nebudeme mať kolektívnu imunitu, opäť nás čaká zatvorenie prevádzok, obmedzenie služieb, čo by mnohí z nás už finančne, ekonomicky a psychicky nezvládli“, dodáva. Princíp kolektívnej imunity spočíva podľa neho v tom, že ak budeme mať dostatočnú mieru zaočkovaných, ochránime svojou imunitou aj nezaočkovaných ľudí. Podľa epidemiológov je na to potrebná minimálne 70 – percentná zaočkovanosť.  Zaočkovaných prvou dávkou je už 244 tisíc obyvateľov Bratislavy, ktorá spomedzi všetkých slovenských miest vyniká.

Matúš Vallo na tlačovej konferencii.
Zdroj: Zoznam.sk

Primátor má na očkovanie jednoznačný názor. „Mrzí ma, že debata na Slovensku sa točí hlavne o tom, kto má platiť  nezaočkovaným testy. Ľudia sa rozdelili na dve skupiny. Dve skupiny občanov tu však vytvára vírus, nie my. Z pohľadu vírusu sú to len zaočkovaní a nezaočkovaní. Záleží od každého z vás do ktorej skupiny sa zaradíte“ konštatuje.

Cestujúci si prídu na svoje

Ako odmenu pre zaočkovaných pripravilo mesto súťaž. Ľudia majú jedinečnú možnosť vyhrať ročnú električenku v hodnote až 199 eur. Využiť ju môžu v rámci hromadnej dopravy v Bratislave. Každé dva týždne  bude mesto žrebovať 15 výhercov z tých ktorí sa piatka zaregistrovali alebo zaregistrujú. Do súťaže je možné prihlásiť sa iba raz, v prípade, že súťažiaci nevyhrá hneď, bude automaticky zaradený do ďalšieho žrebovania. Zapojiť sa môžu všetci ľudia nad 18 rokov, nemusia mať trvalý pobyt v Bratislave. Stačí, že už sú po prvej dávke vakcíny. Prvé žrebovanie sa spúšťa o týždeň v piatok 16. júla, posledná šanca na výhru bude 27. augusta. Pri preberaní svojej ceny sa obdarovaný bude musieť preukázať dokladom o zaočkovaní. Dopravný podnik má súťažou záujem priviesť ľudí k tomu, aby využívali hromadnú dopravu. Preto veľmi vítajú iniciatívu mesta.