PRIPRAVUJE sa UDALOSŤ roka. Pápež František by sa mohol v BRATISLAVE stretnúť s ruským patriarchom Kirillom

BRATISLAVA – Pápež František by sa s ruským patriarchom Kirillom mohol stretnúť v Bratislave. Tvrdí to Catholic News Agency. Na otázku o možnom bratislavskom cirkevnom samite reagovala s tým, že k prípadnému stretnutiu rímskeho pápeža s moskovským patriarchom nateraz nevie poskytnúť žiadne podrobnejšie informácie.

 

S myšlienkou uskutočniť stretnutie hláv katolíckej a ruskej pravoslávnej cirkvi v Bratislave prišiel politik Ján Figeľ z KDH, ktorý v rokoch 2016 – 2019 pôsobil ako osobitný vyslanec EÚ pre náboženskú slobodu vo svete. Ďalšími zvažovanými lokalitami stretnutia pápeža Františka s Kirillom boli podľa Catholic News Agency Kazachstan či Maďarsko. Agentúra Reuters ešte 11. apríla priniesla informáciu, že Vatikán zvažuje predĺženie pápežovej cesty do Libanonu v dňoch 12. až 13. júna o jeden deň, aby sa mohol stretnúť s Kirillom 14. júna v Jeruzaleme. Podľa Reuters môže zrušenie plánov na stretnutie súvisieť s tým, že patriarcha moskovský a celej Rusi podporuje inváziu na Ukrajinu. Pápež František pre argentínske noviny La Nación prednedávnom povedal, že plán na usporiadanie stretnutia s Kirillom bol „pozastavený“, pretože vatikánski diplomati usúdili, že takéto stretnutie „by mohlo v tejto chvíli spôsobiť veľa zmätku“.

Viac o téme: pápež František, patriarcha Kirill, pravoslávni, Rímsko-katolická cirkev, stretnutie Bratislava, summit, udalosť roka, veriaci

Súvisiace články