Regióny Bratislava

Protest je podľa polície zatiaľ pokojný: cestné blokády demonštrantom prekazili

BRATISLAVA – Muži zákona sa po predošlej kritike postavili demonštrantom čelom! Skupina ľudí z neohláseného protestu na Námestí slobody v Bratislave chcela zablokovať cestu v centre mesta. Desiatky policajtov neotáľali a protestujúcich vytlačili späť na chodník a tak im zabránili v blokácii pruhov. Napätú situáciu na mieste rieši aj antikonfliktný tím.
Jednu blokádu sa demonštrantom podarilo vytvoriť už o 11.00 na Panónskej ceste. Približne 12 motorových vozidiel sa tu pokúsilo blokovať premávku v smere do mesta. “Po príchode policajných hliadok na miesto vodiči viacerých vozidiel uposlúchli výzvy policajtov a v jazde pokračovali,” informovala bratislavská polícia. Premávka bola sprejazdnená v ľavom jazdnom pruhu krátko pred 11.15. Na mieste zostali stáť tri motorové vozidlá, s vodičmi ktorých v súčasnosti komunikujú policajti.
Doterajší priebeh ohláseného zhromaždenia na Hodžovom námestí je podľa polície bez prípadov narušenia verejného poriadku. Pri Hodžovom námestí sa podľa organizátorov protestu aktuálne objavila aj skupina motorkárov. Na Hodžovom námestí a na Námestí slobody v Bratislave dnes opäť protestujú desiatky ľudí proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a prezidentke Zuzane Čaputovej i médiám.