Ničivá víchrica JASPER mieri do Európy! Hrozia OBROVSKÉ ŠKODY: Udrie aj na SLOVENSKU! Vieme, čo nás najbližšie HODINY čaká

BRATISLAVA – Slovákov čakajú ďalšie výrazné zmeny v počasí. Európou sa už v najbližších hodinách preženie silná víchrica, ktorá na mnohých miestach napácha aj škody. Slovensko zasa čaká prudké oteplenie.

Tlaková níž, ktorá mieri z Atlantiku do Európy, prinesie so sobou veterné počasie, ktoré môže napáchať aj obrovské materiálne škody. Odborníci túto víchricu nazvali Jasper.

Na Slovensku sa však veľkých škôd nemusíme obávať. Ako píšu meteorológovia z imeteo.sk, Jasper napácha veľké škody už dnes, a to na Britských ostrovoch a vo Francúzku. Tam môže dosahovať nárazy vysoko cez 100 km/h a takýto silný vietor môže páchať aj škody.

Silný vietor a oteplenie

Aj na našom území od utorka zosilnie vietor, ale nebude to nič extrémne. Poryvy vetra sa budú pohybovať maximálne do 65 km/h. Jasper tak neprinesie nebezpečný vietor, ale aj napriek tomu výrazne zmení charakter počasia na našom území.

Slovensko totiž čaká ďalšia vlna veľmi výrazného oteplenia, ktoré prinesie teploty vysoko nad hranicou dlhodobého teplotného normálu. V porovnaní s dlhodobým normálom bude až o 6 °C teplejšie.

Maximálne teploty sa počas utorka dostanú na +7 až +15 °C, no na západnom Slovensku by sa mohli dostať až nad +15 °C, čo nie je na súčasnú ročnú dobu bežné.

Viac o téme: oteplenie, počasie, prepdoveď, víchrica, vietor

Súvisiace články