Regióny Bratislava

Prvá etapa obnovy kanalizácie na Vajnorskej ulici v Bratislave je hotová

Prvá etapa obnovy kanalizácie na Vajnorskej ulici je zrealizovaná. Ilustračné foto. ZDROJ: FB/BVS

BRATISLAVA – Prvá etapa rekonštrukcie kanalizácie na Vajnorskej ulici v Bratislave je zrealizovaná. Realizácia druhej etapy je naplánovaná na začiatok budúceho roka.  Bratislavská vodárenská spoločnosť o tom informovala na  sociálnej sieti s tým, že realizácia bude závisieť od poveternostných podmienok.

 

“Sanácia vodovodu a kanalizácie na Vajnorskej ulici, ktorá sa začala v druhej polovici augusta tohto roku, je dokončená. V rámci prvej etapy bolo zrealizovaných 131 metrov nového vodovodného potrubia,” uviedla Bratislavská vodárenská spoločnosť. Vybudovala sa aj zaúsťovacia šachta pred kanalizačným zberačom a dve revízne šachty.

Ozrejmila, že rekonštrukcia si vyžiadala aj viaceré dopravné obmedzenia. “Po ukončení prác bola vozovka uvedená do pôvodného stavu a v piatok (15. 12.), bola obnovená cestná doprava v smere do centra mesta,” dodala spoločnosť.

Rekonštrukcia je rozdelená do štyroch etáp. Práce sa začali v úseku od Trnavského mýta po Škultétyho ulicu. Náklady na rekonštrukciu celej trasy sa pohybujú na úrovni 2,8 milióna eur.