Regióny Bratislava Top

PRVÉ slová OTCA šialeného STRELCA: Z besnenia SYNA je v šoku! Desivá PREDPOVEĎ: Toto chcel urobiť už dávno

Nočná streľba otriasla obyvateľmi bratislavského sídliska. Zdroj: Ján Zemiar

BRATISLAVA – Streľba a výbuch otriasli bratislavským sídliskom Dúbravka vo štvrtok v noci. Matej († 32) po roztržke so susedmi vzal zbraň a začalo sa hotové peklo. Nocou sa ozývali výkriky postrelených a vystrašených ľudí. Až neskôr, počas vyšetrovania, sa prišlo na to, odkiaľ mal vlastne útočník pištoľ. Držiteľom zbrane bol jeho vlastný otec.

Nočnými ulicami bratislavskej Dúbravky sa vo štvrtok nad ránom (28.9.) šírili strach a panika. Počas streľby zasiahol Matej štyroch ľudí, troch civilistov a jedného policajta, ktorý sa ho pokúšal v jeho šialenom vyčíňaní zastaviť. Strelca nakoniec usmrtili počas sebaobrany na medziposchodí paneláku, kde býval so svojimi rodičmi a kde sa desivé besnenie začalo.

Nočná streľba otriasla obyvateľmi bratislavského sídliska. Zdroj: Ján Zemiar

Neskôr počas vyšetrovania sa prišlo na to, odkiaľ mal Matej zbrane, z ktorých strieľal na ľudí.  V byte, kde býval Matej spolu s rodičmi, našli policajti až päť legálne držaných strelných zbraní, ktoré boli písané na otca útočníka. Ten sa po hrôzostrašnom incidente stránil médií, avšak nakoniec sa vyjadril pre Nový Čas.

„Policajti sú tu na to, aby sa k tomu vyjadrovali. Ja už nemám čo povedať. Je to pre mňa hrozné. Všetkých to mrzí, ale, žiaľ, to už nikomu nepomôže. Neviem o tom, že by bol do niečoho zapletený. Z môjho pohľadu to bol nejaký skrat,“ povedal zdrvený otec, ktorý bol do poobedňajších hodín v byte spolu s policajtmi.

Strieľal do okien aj ľudí

Vo štvrtok večer nechal Matej v byte najprv vybuchnúť pravdepodobne podomácky vyrobenú bombu. Susedia totiž tvrdia, že si vyrábal výbušniny z priemyselných hnojív. Experimentovať mal vo svojej izbe v byte svojich rodičov. Po výbuchu sa niektorí susedia rozhodli ísť za ním upozorniť ho, že toto už naozaj nemôžu tolerovať.

MASAKER v Bratislave mal POKRAČOVAŤ! Matej chcel STRIEĽAŤ ďalšími ZBRAŇAMI: Šokujúce DETAILY, čo ho ZASTAVILO?

Matej začal po nich strieľať otcovou zbraňou. Vybehol aj na ulicu, kde v šialenom vyčíňaní pokračoval ďalej. Strieľal do okien aj do ľudí. Keď mu došli náboje, išiel si do bytu po ďalšiu zbraň. To už boli na mieste policajti, ktorí mu v konaní zabránili. Preto použil nôž, ktorým na mužov zákona aj zaútočil.

Išlo o skratové konanie?

Polícia považuje Matejovu streľbu za skratové konanie. V byte, kde býval Matej spolu s rodičmi, našli až päť legálne držaných strelných zbraní, ktoré boli písané na otca útočníka. Matej tak mohol namiesto noža siahnuť po ďalšej otcovej zbrani a zranenia mohlo utrpieť oveľa viac ľudí.

Desivá predpoveď

Matej mal podľa slov jeho kamaráta o streľbe z okna hovoriť už dávno. „Matej bol kedysi bežný chalan, behali sme po vonku, skúšali sme trávu a chodili na pivo. Keď sa však opil, šibrinkoval pred nami nožom. Dokonca raz poprepichoval gumy všetkým autám na parkovisku. Vtedy bol riešený aj políciou,“ povedal kamarát z mladosti pre Nový čas. „Nebolo to len jeden raz, keď opitý rozprával, aké by to bolo super strieľať ľudí z okna, zo vzduchu a podobne. To sme mali okolo osemnásť rokov a my ostatní sme mali tiež opité hlavy, sme mu len hovorili: ,Ale Vaški, veď buď normálny,“ dodal kamarát.