Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina Top

RADIKÁLNA zmena počasia! Po víkende príde sneženie a poriadne sa ochladí

Na Slovensku očakávame výraznú zmenu počasia, zrážky a ochladenie. Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula

BRATISLAVA – Už niekoľko dní panuje na Slovensku inverzný charakter počasia, kedy najmä na horách bolo príjemné slnečné počasie, s teplotami nad 10 stupňov. Kým v nižších polohách prevládalo sychravé, veterné a hmlisté počasie. Ale už od piatka sa situácia radikálne zmení a okolo Kataríny 25.novembra príde k ďalšej zásadnej zmene. Malo by začať snežiť na celom území Slovenska.  

 

Ešte počas víkendu si užijeme na niektorých miestach príjemné jesenné počasie, ktoré sa ale v priebehu piatka zmení. „Doterajšie inverzné a slnečnejšie počasie vystriedajú zrážky. Na severe Slovenska sa očakávajú početné zrážky. Pršať by malo najmä na severných návetriach hôr, na Orave, Kysuciach a na severe východného Slovenska. Postupovať budú od severu ďalej na juhovýchod. Zrážky nebudú intenzívne, no budú trvalejšieho charakteru,“ informuje imeteo.sk na svoje stránke. Najviac dažďa sa očakáva na severe Oravy, v Tatrách a na severovýchode Slovenska. Miestami tam môže napršať 10 až 30 mm, lokálne až okolo 50 mm.

„Víkend bude ešte teplotne nadpriemerný, príjemný a relatívne teplý. Teploty by sa mohli dostať po rozpustení ranných hmiel až na úroveň +8 až +14 °C. Víkendové počasie tak bude nielen najkrajšie z uplynulých dní, ale aj najkrajšie, ktoré nás zrejme do konca novembra čaká,“ uvádza imeteo.sk.

 

Na Slovensku očakávame výraznú zmenu počasia, zrážky a ochladenie. Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula

Inverzné počasie, ktoré bude pokračovať aj začiatkom budúceho týždňa by sa malo zmeniť na Katarínu. „Sneženie by malo zavítať podľa aktuálnych vyhliadok aj do nížin. Prvá vlna sneženia môže Európu predbežne zasiahnuť presne na Katarínu, na Slovensku sa sneženie očakáva v popoludňajších a večerných hodinách. Ďalšia vlna sneženia sa očakáva aj nasledujúci deň. Problémom však budú teploty. Tie budú počas dňa nielen na našom území, ale aj v okolitých krajinách nad nulou a denné teploty sa budú pohybovať od 0 do +6 °C,“ predpovedá imeteo.sk a dodáva.

„Snežiť teda môže aj v nížinách, ale snehová pokrývka sa bude vytvárať predovšetkým vo vyšších oblastiach. V nižších polohách sa vytvorí len počas noci. Nižšie polohy sa môžu zobudiť do zasneženého rána, ale počas dňa sa sneh bude topiť. Na severe Slovenska by mohlo napadnúť do 10 cm, na horách až do 20 cm nového snehu.“