REKORDNÉ TEPLOTY na Slovensku pokračujú. Od konca týždňa sa začne prudko ochladzovať

BRATISLAVA – Prelom rokov priniesol na naše územie výrazné oteplenie, ktoré dokonca lámalo rekordy. Silvester priniesol veľmi vysoké teploty. V Bratislave sa teplota dostala až nad +16 °C. S teplým počasím začal aj nový rok, pričom veľmi teplo je na našom území aj na začiatku prvého januárového týždňa. 

 

„Vo výhľade je však už pomaly ochladenie, ktoré príde na naše územie už na začiatku týždňa. K výraznejšiemu ochladeniu však dôjde až v druhej polovici týždňa. Ešte stále k nám prúdi teplý vzduch od západu. Vplyvom neho stúpajú teploty na abnormálne hodnoty. Do našej oblasti sa však začne dostávať chladnejší vzduch a to za studeným frontom, ktorý cez naše územie bude postupovať už v priebehu pondelka,“ informuje imeteo.sk.

Prechod frontu ale veľa zrážok neprinesie. Budú iba ak  na severe, kde bude pršať aj vo vyšších polohách. „Slovensko zasiahne výraznejšie ochladenie až v polovici týždňa. Cez naše územie postúpi ďalší studený front, za ktorým sa zintenzívni od severozápadu príliv chladného vzduchu. Teploty budú klesať predovšetkým s blížiacim sa sviatkom Troch kráľov. Postupne budú pripomínať zimné hodnoty. Na severe budú teploty aj počas dňa klesať k nule. Nad nulou bude len v najteplejších oblastiach Slovenska,“ dodáva imeteo.sk.

Viac o téme: iMeteo.sk, oteplenie, predpoveď počasia, sneh, studený front, teploty, Traja králi, zima, zrážky

Súvisiace články