Regióny Bratislava

Revitalizácia Sadu Janka Kráľa: Metropolitný inštitút zbiera podklady pre súťaž

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Metropolitný inštitút Bratislavy začal participatívny proces, ktorého cieľom je zozbierať čo najviac podkladov na budúcu revitalizáciu Sadu Janka Kráľa, ako aj Tyršovho nábrežia. Na základe získaných informácií plánuje metropolitný inštitút Bratislavy vypísať na prelome rokov 2021 a 2022 urbanisticko-krajinársko-architektonickú súťaž, ktorá bude východiskovým podkladom pre komplexnejšiu obnovu parku.

 

“Víťazný návrh možno očakávať počas budúceho roka,” priblížila riaditeľka sekcie mestských štúdií a participácie z Metropolitného inštitútu Bratislavy Milota Sidorová.

Pripomenula, že kým sa začne s komplexnejšou revitalizáciou, v Sade Janka Kráľa aj na priľahlom Tyršovom nábreží realizujú čiastočné zásahy, ktoré zlepšujú aktuálny stav, týkajú sa napríklad chýbajúceho mobiliára. Pripravuje sa aj obnova okolia pamätníka obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží. “V súčasnosti čakáme na povolenie stavebného úradu,” dodala Sidorová.

Mesto pracuje aj na vytvorení oficiálneho parkoviska mimo oddychovej časti nábrežia so 155 parkovacími miestami pre autá a s desiatimi parkovacími miestami pre motorky, aby Tyršovo nábrežie a Sad Janka Kráľa boli aj naďalej prístupné návštevníkom, ktorí potrebujú použiť auto.