Regióny Bratislava Top

Roboty bude dosť! Pribudnú STOVKY pracovných miest: TU je ich prehľad

V bratislavskom závode pribudnú pracovné miesta. ZDROJ: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA – Pozitívne správy pre okresy, odkiaľ musia mnohí odchádzať za prácou do zahraničia. Viaceré firmy ohlásili miliónové investície do rozširovania výroby, vďaka čomu vznikne kopec pracovných príležitostí aj na severe a východe Slovenska.

 

Na stovky nových pracovných pozícií sa môžu tešiť obyvatelia Oravy. Vytvorí ich lichtenštajnská spoločnosť Hoval, ktorá u nás pôsobí už dlhé roky. Vedľa existujúceho areálu v Istebnom stavia nový závod na produkciu tepelných čerpadiel. Prevádzku by mal spustiť na jar 2024 a postupne v ňom prácu nájde vyše 400 ľudí. Investícia sa vyšplhá na približne 60 miliónov eur.

Zbrojovke sa darí, robí nábor

O produkciu štátnej zbrojovky z Dubnice nad Váhom je veľký dopyt, a tak spúšťa nábor nových zamestnancov. V tomto roku chce prijať 250 pracovníkov. „Ide primárne o strojárske profesie (operátor výroby, obrábač kovov, zámočník, sústružník), konštruktérske profesie (konštruktér, elektrikár, systémový inžinier, elektrokonštruktér) a v súvislosti s prípravou tendrov pre Ozbrojené sily (OS) SR (Patria a CV 90) aj technicko-hospodárskych pracovníkov a pracovníkov na administratívne pozície (projektoví manažéri),“ uviedol Štefan Škultéty, generálny riaditeľ DMD Group.

Miliónové investície na Východe

Desiatky pracovných miest pribudnú aj na Zemplíne. Rozširovanie produkcie tam ohlásili hneď dvaja zamestnávatelia. Závod Syrárne Bel Slovensko v Michalovciach smeruje 4,5 milióna eur do zvýšenia výrobnej kapacity syrov Mini Babybel. Tamojší podnik tak bude vyrábať 20 percent celosvetovej produkcie tohto produktu z prírodného syra. Prinesie to 20 nových pracovných pozícií.

Ďalší záujemcovia o prácu nájdu uplatnenie v Humennom. Posilniť svoje výrobné kapacity v miestnom podniku plánuje spoločnosť Andritz Slovakia. V priemyselnom parku vyrastie nová výrobná hala, zameraná na výrobu nožov pre oceliarsky priemysel a iné odvetvia. Budova s vybavením si vyžiada náklady približne 7 miliónov eur, hotová by mala byť v júni 2024. Pracovať by tam malo 74 zamestnancov, z toho 30 nevýrobných a 44 výrobných pracovníkov.